Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ajánlanátok egy jó magánkórház...

Ajánlanátok egy jó magánkórházat vagy egészségbiztosítást?

Figyelt kérdés

Budapest.


Pontosítva, a szüleim 65 évesek és hála Istennek egyelőre mindketten egészségesek de ugye fiatalabbak nem lesznek úgyhogy szeretném megnyugtatóan megoldani nekik ezt az egészségügyi ellátás kérdést (most abba hadd ne menjek bele hogy mi bajom az állami egészségüggyel, szerintem mindenki tudja, aki nem, annak meg hiába írom úgyis).


Én magam a Medicover-hez járok céges biztosítás miatt de ott sajnos magánszemélyek nem köthetnek, csak cégek 10 főtől. Valami ilyesmit szeretnék nekik is.


Próbáltam ezeknek az egészségbiztosításoknak utánanézni, de zavaros és konkrétumot sehol nem ír. Mindenhol csak a mese, hogy majd így, meg majd úgy, de az nem derül ki hogy ha fáj a hasam akkor hova és kihez tudok elmenni kórházba. Plusz olyanok vannak hogy mondjuk a CT-t fedezi a biztosítás de a CT kiértékelését már nem...Ennek mi értelme?


Magánkórházak közül én csak a Rózsakertet (de oda nincsen "bérlet", csak céges biztosítás ott is plusz egészségpénztár, amit meg nem értek hogy mire jó) és a Budai Egészségcentert ismerem (ugyanez).


Találtam valami Mom Magánkórházat, oda párszázezer forintért lehet venni éves kártyát ami korlátlanul vonatkozik minden ellátásra, na valami ilyesmit szeretnék, csak erről a kórházról nem is hallottam még soha. Találtam ugyanilyen kártyát a Duna Medical Center-ben, de azt sem ismerem.


Köszönöm, ha valaki javasol valamit.


2020. júl. 18. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Generali private care. Különböző csomagok vannak, az országban bárhol elintézik az ellátást és rengeteg maganklinikaval vannak szerzodve.
2020. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van ilyen biztosítás szinte minden biztosítónál, de 65 év felett nem biztos, hogy fognak szerződni, főleg ha vannak alapbetegségeik. De fel kell keresni egy ilyet és ott elmondják mi a teendő.
2020. júl. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Pár kérdésedre válasz:

Ha pl. fáj a hasa valakinek, akkor elmegy háziorvoshoz és ha ő kér valamilyen vizsgálatot vagy elküld szakorvoshoz, akkor ennek igényével fordulsz a biztosítóhoz és megszervezik magán ellátásban. Amikor ezt bejelented, ott orvosok vannak és kikérdeznek, és lesz valamilyen tanács vagy megoldás, ha indokoltnak tartják, akkor meg megszerveznek egy ellátást.

Az MR vagy CT eleve úgy van, hogy a szolgáltatás magában foglalja a leletet, ez nincs külön.

2020. júl. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, megpróbálom a Generali-t.


Hát nekem a Medicoverrel pont ez volt múltkor, hogy elmentem arc CT-re és a kezembe nyomtak egy CD-t hogy itt a lelet...Be se tudtam tenni sehova, amikor meg igen, akkor nem lehetett rajta megnyitni semmit. Felhívtam őket hogy mit csináljak vele, nem tudtak segíteni, csak hogy sajnálják. Aztán végül vissza kellett mennem az orvoshoz aki beutalt és ő megnézte.

2020. júl. 21. 09:37
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van rajta nézőszoftver csak nem minden gépen működik, de a neten van sok ilyen program, azzal meg tudod nyitni, viszont a képek neked v. s. úgysem mond semmit, az írásos lelet a lényeg.
2020. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!