Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez endokrinológiai probléma...

Ez endokrinológiai probléma lehet? Pajzsmirigy alulműködés? (férfi)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom,hogy orvoshoz kellene fordulni ezzel, de mindenképpen magándokihoz mennék a problémával, egyrészt gyorsabb, nem kell hónapokat várni, másrészt talán egy kicsivel jobban figyelnek a problémára.

Konkrétan a tüneteket írnám le,és reménykedek benne,hogy más férfi-társam (de ha bárkinek ismerős/hasonló tünetei vannak, várom a hozzászólását) tud tippeket adni ezzel kapcsolatban.

Amiket eddig tapasztaltam, azok alapján pajzsmirigy alulműködésre gyanakodtam.


fáradékony vagyok, rosszul alszom, folyamatos fáradtságérzet

ingerlékenyebb vagyok, pedig régen egyáltalán nem voltam

a fejbőröm, illetve a szemöldököm rendkívül száraz (ritkásabb is lett, alig látszik), viszket, piros, hámlik és bármilyen sampont vettem rá, maximum egy nagyon rövid ideig volt jobb tőle. Gyakorlatilag olyan,mint a szénakazal, és bármilyen fodrászhoz mentem, mindig rossz volt utána, egyáltalán nem selymes,pedig pár éve az volt.

híztam egy 10-15kg-t, viszonylag gyorsan, pedig semmivel sem eszem többet, mint régebben

sokszor van ok nélküli székrekedésem, gyanakodtam először valami kajára, de teljesen véletlenszerű


Csak azért teszem fel itt a kérdést először,mert egy rendes kezelés 20-30.000 FT, és lehet,hogy nem az a bajom, de hátha valaki így járt, esetleg ha igen,akkor tud ajánlani egy megbízható helyet.



2020. júl. 22. 03:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne várd, hogy itt laikusok diagnosztizáljanak, de a tüneteid alapján lehet pm alulműködés. Annyit tudsz spórolni, hogy elmész vérképre amiben szerepel a TSH, T3 és T4. Egy kanyart megspórolsz. A vérképet kiírja a háziorvos, csak a T3, T4-t kell megfizetni.
2020. júl. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy tsh-t a háziorvos is ki tud írni.
2020. júl. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
De az önmagában semmit nem ér egy endokrinológusnak.
2020. júl. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de azért nagy valószínűséggel lehet belőle látni, hogy van-e alulműködése vagy sem...
2020. júl. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el, hogy nem.
2020. júl. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Korrekt diagnosztikához szükséges a többi hormon, de egy szűrésre bőven elég a tsh is.
2020. júl. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam én is,hogy elmegyek először vérképre, de nem voltam biztos benne,hogy az elég-e. Annyira nem vagyok jártas a témában, és pár ember már írta az oldalon,hogy valahol az nem is elég. Tényleg csak azért gondoltam először a kérdés feltételét itt kezdeni, hogy feleslegesen ne költsek 20-30-40 rongyokat egy olyan kezelésre, ami nem is biztos,hogy szükséges. A tünetek alapján nem nagyon találtam más "betegséget" mondjuk.
2020. júl. 22. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!