Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felkerestem endokrinológus...

Felkerestem endokrinológus orvost aki Letrox (50mkg) tablettát írt fel, valamint szedjek szelént és D vitamint. Mennyire lehet súlyos az alulműködésem? Helyre fog állni a gyógyszertől? TSH:8.979 T3: 7,17 Koleszterin:5.60

Figyelt kérdés
A T3 mit jelent? Mert eddig azzal nem volt problémám. Ill. a koleszterin szint emelkedése is összefüggésben lehet a pajzsmiriggyel?

2020. ápr. 16. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
A T3 és T4 pajzsmirigyhormon. A koleszterinszint emelkedése összefügg a pajzsmirigy alulműködéssel. A gyógyszer hatására normalizálódni fognak az értékeid, de lehetséges, hogy időszakosan változtatni kell a mennyiségen. Kb. fél évente kell kontroll vérvétel. Ha autoimmun eredetű az alulműködés, akkor idővel egyre több gyógyszert kell szedned, de lesznek időszakok, mikor stabilizálódik. Emiatt ne aggódj, ha jól beállítják, semmi tüneted és problémád nem lesz. Én most 150 mikrogrammot szedek, 50-nel kezdtem, de volt már, hogy csökkenteni kellett a laboreredmények miatt. Jól érzem magam, nincs problémám. A D vitaminból minimum 2-3000 NE-t szedj, szelénből 1-1 dobozzal kúraszerűen. Nekem ezt tanácsolta az endokrinológus korábban.
2020. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
125 mikrogrammot szedek, bocsánat, nem 150-et, de lesz az még annyi is. :)
2020. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :) az értékeim szerint nem autoimmun eredetű a betegség.
2020. ápr. 16. 20:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Te tapasztaltál a gyógyszertől bármilyen mellékhatást? Korábban volt hajhullásos tüneted mikor még nem szedtél gyógyszert? A fogyás beindul a gyógyszerrel?
2020. ápr. 16. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogyni tudnék, ha rászánnám magam, mert egy hónapig bírtam és mentek le a kilók. :) Hajhullásom volt, de nem tudom összefügg-e ezzel, de én szedtem rá hajvitamint, s utána jó lett.
2020. ápr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam amúgy. Jól érzem magam. :)
2020. ápr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :) Jó egészséget!
2020. ápr. 17. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!