Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az ápolók (sokszor az orvosok...

Az ápolók (sokszor az orvosok is) miért ilyen bunkók, lekezelőek a betegekkel?

Figyelt kérdés
Mindenki sztárolta őket a koronavírus idején, hogy hősök. Pedig csak a munkájukat végezték. Rendben, elismerem hogy nem könnyű a munkájuk. De miért kell ilyen bunkón lekezelően bánni az életükért aggódó betegekkel? Én mindig nagyon udvarias vagyok velük de az esetek nagy részében gúnyosan, lekezelően válaszolnak mintha hülye lennék. Mire van ekkora arcuk? Minek mennek egészségügybe ha nem tudnak normálisab kommunikálni az emberekkek?
2020. aug. 6. 15:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Te is kiégnél előbb-utóbb a helyükben. Nevetséges fizetésért rengeteget dolgoznak elégtelen körülmények között, hiányos felszereléssel nulla megbecsüléssel. Mindezt minimum 11 év tanulásért cserébe.
2020. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Én sok kórhában voltam. Sok helyen nagyon kedvesek voltak és volt olyan is aki megalázott és úgy beszélt velem mintha a kutyája lennék pedig én is kedves voltam mindenkivel. Nem jó általámosítani. Hiány van megtehetik hogy így videlkedjenek különösen a kiszolgaltatott betegekkel. Azért lattam betegeket is akikkel finom szólva sem volt könnyű. Egyik oldal sem szent.
2020. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az ápolók 11 évet tanultak? Érettségi után még? Nem hiszem. A fizetésükről meg nem a betegek tehetnek, alapvető jóindulat és intelligencia kérdése, hogy hogy társalognak a másik emberrel.
2020. aug. 6. 17:11
 4/16 A kérdező kommentje:
Meg gondolod ha több pénzt kapnának akkor mindjárt kedvesebbek lennének a beteggel? Ezeknek ilyen az alaptermészete. Az a baj hogy a közellátásban azt gondolják hogy vegyük megtiszteltetésnek ha egyáltalán megvizsgálnak minket. Kihasználják, hogy alárendelt helyzetben vagyunk. Érdekes magánklinikákon kínyalják az ember s*ggét is...
2020. aug. 6. 17:16
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Talán mert a magánklinikákon ezért fizetsz? Ott van rá idő, kapacitás.
2020. aug. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mit véded őket? Alapvető intelligencia hogy egy ember nem bunkó, lekezelő egy másik emberrel ha az udvariasan kérdez valamit. Ez a dolguk, hogy válaszoljanak. De ha nem a munkakörömbe tartozik valami akkor se bunkón válaszolok hanem normálisan
2020. aug. 6. 18:57
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Ezért - is- mennek egyre többen magánba, hát ott persze hogy rendesebbek veled egy rakat pénzt leteszel.

Én voltam nemrég magánlabornál hát a valagam ki volt nyalva tényleg mér körbenéztem hozzám beszélnek-e, na de ott is hagytam 30k-t ezért el is várja az ember :D

Egyébként orvosa válogatja, házidokim tök normális, előző aki nyugdíjba ment egy cukipofa édes bácsika volt, nőgyógyászhoz be nem teszem ugyanoda a lábam, még jó hogy nem vizsgált ott meg mert nem olyan ügyben jártam ott. Olyankor picit határozottabbnak kell lenni és kiállni magadért, tudd hogy te nem hülye ember vagy és megadod a kellő tiszteletet, szóval ne húzd meg magad olyankor. De valahol meg tudom érteni elég siralmas a helyzet itthon..

2020. aug. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

Nem, nem alapvető intelligencia. Semmi köze hozzá.

Érdekes, én nem tapasztaltam, hogy különösebben bunkók lennének.

Sokan kedvesek, jófejek, sokan átlagosak, és sokan bunkók, csak az ember egy kórházban pl. általában alapból felfokozott idegállapotban van. Egyébként semmivel sem több köztük a bunkó, mint bármely más foglalkozást űzők között. Mondjuk az is igaz, hogy nem azt figyeltem, ki hogy viselkedik velem, mert nem azért mentem oda.

Megnézném, te 12óra munka után, fáradtan, éhesen-szomjasan hogy nyuszi-muszizol az emberekkel.

Kicsit furcsállom is: valaki, aki állítása szerint az életéért aggódik, azon van fennakadva, hogy milyen cinikusak voltak vele...

Mondanám, hogy némiképp szánalmas, de lehet megsértődne?

2020. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem nyuszi-muszizni kell. Nem azt várom, hogy nyaljanak ki. Miért kerül nagyobb fáradtságba normális hangnemben felelni egy kérdésre, mint gúnyosan, lekezelően válaszolni? Jaa hogy a betegeken adja ki a dühét. Megnéznélek ha rák gyanús beteg lennél, és még azt is el kéne viselni hogy kekeckednek a nővérek mintha jókedvből mennél oda...
2020. aug. 6. 20:09
 10/16 anonim ***** válasza:
20%

Igen, könnyen lehet, hogy valakik a betegeken adják ki a dühüket.

Miért? Mert a betegek alapvetően tájékozatlanok (ami nem csak a beteg hibája) , a rendszer szar, amit sokszor az orvoson kérnek számon, 1 órája van 10páciensre, 80órát dolgozik egy héten, nincs megfelelő felszereltség, és ha nem fogad el hálapénzt, még a fizuja is szar.

És mint mondtam, így is csak az orvosok egy része ilyen.

Tehát.... Miért is tettél fel egy általánosító kérdést, amire tudod is a választ(hogy néhány kiégett dolgozó a betegeken oldja ki a dühét)? Jaaa, hogy szándékosan provokálni akartál?

2020. aug. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!