Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért beszélnek lekezelően,...

Miért beszélnek lekezelően, csúnyán az orvosok a beteggel?

Figyelt kérdés

Nem jókedvből megy hozzá a páciens, de mégis hülyének nézik az embert.

Be rakok ide egy linket, hogy milyen választ kaptam ma egy orvostól, hogy értsétek a sztorimat.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..


2011. júl. 26. 20:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
rosszul keresnek általában, sok a meló, frusztráltak, néhány év alatt kiégtek
2011. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Nesi81 válasza:
83%
Sajnos én is tapasztaltam már ilyet- Gondolom összetett probléma: kiégés, az orvosok leterheltsége stb, plusz még erre jön ha mondjuk fene mód odavan a diplomájával. Mondjuk vannak olyan betegek, akihez hozzá sem nyúlnék. Nem is lettem orvos mondjuk
2011. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Az orvosok is emberek, köztük is van bunkó. De azért a többség nem ilyen. Menj el másik orvoshoz, ő biztos kedvesebb lesz.
2011. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Én is keveset keresek, 2 diplomával mégsem viselkedek úgy mint egy kiskirály. Nem a végzettségemnek megfelelő helyen dolgozom, mielőtt most valaki jön, hogy biztos sokat keresek. Lényeg, az én főnököm azonnal felállított volna és hazaküld, ha csak negyedolyan lekezelő is vagyok, mint amilyenek az orvosok mostanában. Szörnyű, már nem is betegségtől szorongsz, hanem, hogy hogyan aláznak már meg megint....
2011. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Most nem is "nagy" az én problémán, de olyan rosszul esett.

Tényleg nem is a betegségtől, hanem az orvostól kell már félni.

2011. júl. 26. 20:27
 6/18 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Én is jártam már úgy, hogy flegmán beszéltek velem. Visszamentem kiöltözve - kosztümben és magassarkúban és egy kiló sminkkel és azzal kezdtem, hogy szíveskedjen tájékoztatni mindenről, ami fontos lehet számomra és a doki köpni nyelni nem tudott, nem volt hozzászokva ehhez a határozott és magabiztos fellépéshez, aztán részletesen mindenről tájékoztatott és normálissá változott. Nálam ez bevált, gondolom, azt hihette, hogy én sem lehetek egy akárki.. Szomorú, hogy alapesetben nem veszik az embert emberszámba.
2011. júl. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

Aki nem dolgozik az eü-ben az inkább meg se szólaljon, akárhány diplomája is van.


Kérdező: tény, hogy a stílus nem volt helyénvaló, de valóban nem köteles leszedni azokat az anyajegyeket. És az sem biztos, hogy pont ehhez megvan a képzettsége. Ha szövettant is kértek, akkor gyanítom itt a probléma. Arról nem beszélve, hogy ki tudja, hogy mennyi betege van aznap, hány komolyabb műtétet kell végrehajtania és egy anyajegy leszedés valóban előfordulhat, hogy nem fér bele.

Keress más orvost ha nem vagy megelégedve, nem kell egynél leakadni.

2011. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%
Rendben, akkor már meg sem szólalok.
2011. júl. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

Ők is emberek. Vannak köztük bunkók. És nyilván ha találkozol 10 normális, kedves dokival és egy paraszttal, akkor azt az egyet fogod megjegyezni. Plusz ha a boltban bunkó az eladó pl. , akkor 5 percig mérgelődsz, majd elfelejted a dolgot. Ha meg éppen tök szarul vagy, szenvedsz, félsz és még vki megaláz, az elég nagy nyomot tud hagyni.

Plusz ugye ott a leterheltség, a kevés fizu, a fáradtság, a kiégés. Az is lehet, hogy alapvetően nem bunkó, csak éppen rossz passzban van...e sztem mindenkivel előfordul. Persze kellemetlen, ha éppen rajtad vezeti le.

Meg ugye valljuk be, néha a a betegek sem egyszerűek. Olyan sík hülye emberek vannak (ne vedd magadra, nem rád értem, hogy igencsak nehéz normálisan hozzájuk szólni.

Ezzel nem az orvosokat védem, hiszen tényleg elvárható lenne a kedvesség, de ez van. Nem hiszem, hogy te mindig mindenkivel kedves vagy.


A sztoridhoz pedig: Lehet, hogy nem is igazán rajtad akadt ki, hanem a bőrgyógyászon, amiért hozzá küldött.

2011. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor nekem eddig szerencsém volt, mindegyik doki bármelyik szakterületen is, de normálisan viszonyult a dolgokhoz!!

Habár most jutott eszembe volt 1, de csak 1 eset fiatal nődoki az naon megbántott!! (jópár városban laktam..)

Fogdokim pl mindig megnevetted v. van 1 jó szava!!

2011. júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!