Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek, ha szeretnék majd...

Mit tegyek, ha szeretnék majd ingyen hasplasztikát?

Figyelt kérdés
Zehát úgy tudom a tb állja a bőrfelvarrást ha a BMI 35 felett van és legalább 10 egységet fogysz. Na nekem a BMI-m meghaladja a 35-öt és szeretnék fogyni. Nem tudom milyen állapotban lesz a bőröm utána, de ha nagyon utálni fogom, akkor felvarratnám. Hova menjek feljegyeztetni a jelenlegi súlyomat? Csak besétálok a háziorvoshoz és elmondom, hogy fogyni szeretnék és plasztika miatt jegyezze fel a súlyomat?
2020. aug. 19. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

Istenem de lusták az emberek!

Edzz és diétázz!

Utánna meg majd rinyalsz, hogy csúnya a bőröd, persze azt nem tudod visszacsinálni már.

2020. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
xDDDD
2020. aug. 19. 11:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

AZ elsö bunkó, nem kell vele foglalkozni, aki nem tudja, hogy erös fogyásnél az emberek böre nem lesz szép, akármit is csinál, azt nem érdemes figyelembe venn!


Kérdezö:

Elöször menj el a háziorvoshoz, csináltass egy státuszvizsgáltot, általános egészségi állapot, súlyod, stb, mivel ilyen túlsúly esetén fogyás elött mindenképpen meg kell nézetni, hoyg nincs-e valami szervi baj, amit figyelembe kell venni a fogyás során.

Ezzel már rögzítve is lesz a jelenlegi állapotod, és ha eléred a normál súlyodat, akkor megvan az igazolás arról, hogy honnan indultál.

A fogyás során feltétlen javasolt a sport - célszerü szakember segítségét kérni, föleg kezdetben, rossz sporttal ugyanis tönkremehetnek az izületeid -, intenzív börápolás, ami segít abban, hogy a lehetö legjobban visszahúzodjon a bör, ami akkor is elöny, ha mégis kell mütét, mert nem mindegy, mennyi a fölösleg, amit el kell távolítani.

A mütéthez nem csak az kell, hogy elérd a normál súlyodat a 30+ BMI-röl, hanem az is, hogy legalabb egy évi tartsd is ezt a súlyt.

Utána viszont jogosult vagy TB alapon korrekciós mütétekre.


Sok sikert és kitartást a fogyáshoz!

2020. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem a háziorvos fogja feljegyezni, de érdemes hozzá elmenni, mert tud segíteni abban, hogy hova menj. Egyébként nem úgy van, hogy csak besétálsz, felírják a súlyod, aztán valamikor 1 év múlva megjelensz, hogy "hello, jöttem plasztikáztatni". Kivizsgálnak, dietetikus össze állít neked egy étrendet és időközönként ellenőrzik majd a súlyodat meg az egészségi állapotod
2020. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!❤
2020. aug. 19. 11:44
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 értem, és ezt hol fogják megtenni? Mert ha van lehetőség, akkor a háziorvost megkerülném.
2020. aug. 19. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Nemtudom, hogy teljesen meg tudod e kerülni, mert kellenek majd több helyre is beutalók, amiket lehet, hogy ő tud adni. Az egész folyamatot mindenféle szakorvosok kísérik végig, és a plasztika is csak akkor lesz ingyenes, ha most indokoltnak ítélik meg a fogyást.

Én csak olyanokat ismerek, akik kórházba kerültek valamilyen túlsúlyból eredő betegséggel, és nekik így onnan indult az egész. Szóval nem tudom, hogy ilyen esetben honnan kell kezdeni. :/

2020. aug. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!