Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hízás esetében milyen vizsgála...

Hízás esetében milyen vizsgálatokat szoktak vagy érdemes elvégezni? Háziorvoshoz, vagy inkább endokrinológushoz menjek magánrendelésre?

Figyelt kérdés
Meghíztam és nem nagyon látom az okait sem, illetve hiába próbáltam fogyni (diétázok, sportolok) nem ment le egy deka sem. Emellett olyan tüneteim is megjelentek mint pl. a fokozott szőrnövekedés (az arcom sosem volt szőrös, most pedig kb. állandóan szedem az államon és a bajuszom, illetve a hasamon és a mellemen is megjelentek az erősebb szőrszálak), hasfájás (ha eszem /bármit/ akkor rögtön felpuffad a hasam, de alapból is fáj és "mocorog"), nem nagyon tudok wc-re sem menni (max. heti 2x), pattanásaim is vannak. Szóval szerintem ez nem normális és mindenképpen szeretném, ha ezzel kezdenének valamit. Viszont nem tudom hová menjek ezzel, hogy a leggyorsabban kiderüljön van-e valós probléma és azt kezelni is tudják. A labor rengeteg idő, így azt mindenképpen magánban szeretném megoldani. Viszont nem tudom, hogy a háziorvosomhoz menjek (aki nagyon rendes, de már 76 éves...) vagy magánrendelésre menjek egy endokrinológushoz (ami pedig nekem megint elég drága, mert 17ezer egy alkalom és igazából én csak találgatok, hogy mi lehet a probléma, lehet nem is ide küldene egy orvos).
2020. aug. 22. 22:57
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Nálunk van időpont és sokat is kell rá várni. Nem mondom, hogy mindig vagy, hogy soha ne fordulna elő, hogy gyorsan pár nap múlva már mehetsz is. Viszont valamikor tényleg két hónap. Én nem szeretnék ezzel sokat bíbelődni, azt szeretném, ha a lehető legjobban és leggyorsabban menne a dolog.
2020. aug. 23. 09:11
 12/30 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hó volt az endokrinológia :D
2020. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Valamint nem csak a laborról van szó, hanem az orvosról is. Azért is kérdeztem meg, hogy ilyen esetben milyen vizsgálatokat célszerű elvégeztetni, hogy nagyjából tudjam... viszont én nem vagyok orvos, nyilván nem értek hozzá és szükségem lenne egy jó orvosra, csak a háziorvosom ennek nem biztos, hogy megfelel.
2020. aug. 23. 09:15
 14/30 A kérdező kommentje:
Te jó ég :o
2020. aug. 23. 09:15
 15/30 anonim ***** válasza:
Háziorvost is lehet váltani. Kinézel egyet és felhívod elvállal e. Ennyi
2020. aug. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nincsen kire váltanom, mert sajnos a többi sem jobb. Az egyik alkoholista, a másik egy tapló paraszt, a többi pedig kb. ugyanez a korosztály és nagyjából ugyanez is velük a probléma (plusz valamelyik még iszik is). Ő legalább emberileg normális és már tervezgeti, hogy eladja a praxisát, így abban is reménykedek, hogy majd egy jó orvos jön a helyére... csak hát az sem holnap lesz.
2020. aug. 23. 09:28
 17/30 anonim ***** válasza:
Pontosan leírtam, hogy milyen vizsgálatok kellenek.
2020. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
És meg is köszöntem a válaszokat.
2020. aug. 23. 10:18
 19/30 anonim ***** válasza:

Laborba nálunk se kell időpont. Bemegyunk, leveszik a vért, pár óra múlva megvan az eredmény. Nekem is nehéz elhinni ezt a két hónapot.


De egyébként akár tbsre akár maganba mész endokrinologushoz akkor is kell beutalo. Igen, maganba is.

2020. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Az tök jó, ha nálatok így működik és ilyen gyors stb., de nálunk nem.
2020. aug. 23. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!