Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hízás esetében milyen vizsgála...

Hízás esetében milyen vizsgálatokat szoktak vagy érdemes elvégezni? Háziorvoshoz, vagy inkább endokrinológushoz menjek magánrendelésre?

Figyelt kérdés
Meghíztam és nem nagyon látom az okait sem, illetve hiába próbáltam fogyni (diétázok, sportolok) nem ment le egy deka sem. Emellett olyan tüneteim is megjelentek mint pl. a fokozott szőrnövekedés (az arcom sosem volt szőrös, most pedig kb. állandóan szedem az államon és a bajuszom, illetve a hasamon és a mellemen is megjelentek az erősebb szőrszálak), hasfájás (ha eszem /bármit/ akkor rögtön felpuffad a hasam, de alapból is fáj és "mocorog"), nem nagyon tudok wc-re sem menni (max. heti 2x), pattanásaim is vannak. Szóval szerintem ez nem normális és mindenképpen szeretném, ha ezzel kezdenének valamit. Viszont nem tudom hová menjek ezzel, hogy a leggyorsabban kiderüljön van-e valós probléma és azt kezelni is tudják. A labor rengeteg idő, így azt mindenképpen magánban szeretném megoldani. Viszont nem tudom, hogy a háziorvosomhoz menjek (aki nagyon rendes, de már 76 éves...) vagy magánrendelésre menjek egy endokrinológushoz (ami pedig nekem megint elég drága, mert 17ezer egy alkalom és igazából én csak találgatok, hogy mi lehet a probléma, lehet nem is ide küldene egy orvos).
2020. aug. 22. 22:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy nem tudod megkerulni a háziorvost.
2020. aug. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
56%
Magánorvoshoz nem kell beutaló.
2020. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Csak ahhoz nem kell amelyikhez tbsen se kell. Endokrinologushoz tbsen és maganba is kell.
2020. aug. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mondhatsz már ekkora baromságot?:D

Nem kell beutaló. Én is voltam már endokrinológusnál több helyen is magánban, sehol nem kell beutaló.

2020. aug. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
És te hogy mondhatsz ekkora baromságot? Ha sehova nem kellene mindenki jarkalna minden szarral.
2020. aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
71%

És mindenki járkál is minden szarral. Miért kellene ezt megakadályozni? A dokinak jó, ha tejelnek.

Egyetlen kivétel van: olyan vizsgálatok, amik kockázatosak. Pl. CT-re magánúton is csak akkor mehetsz, ha van beutalód.


Orvos vagyok, pontosan tudom, mi hogy működik az egészségügyben. Nem mellékesen jártam már párszor magándokinál, többek között endokrinológusnál, gasztroenterológusnál is. Sehol nem kértek beutalót, mert nem is kell.


Szóval hagyjál fel ezzel a baromsággal, mert nincs igazad.

2020. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy orvos vagy. :D
2020. aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"Az endokrinológiai magánrendelés beutaló nélkül kereshető fel."


[link]

"A Med-Aesthetica Orvosi Központban szakorvosi ellátás széles skálája mellett teljes körű diagnosztikai szolgáltatásokat kínálunk beutaló, sorban állás és várakozás nélkül."


Remélem ez elég bizonyíték, te nagyon okos.

2020. aug. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Én elmennék a háziorvoshoz és ezzel egyidőben a magán-endokrinológiára is. Mindkét helyen mondanám, hogy mentem a másikhoz is, hogy gyorsabban kiderüljön, mi a baj. Meg persze elmondanám, milyen leleteket kaptam a két helyen. Pl. ha a háziorvos beutalna vérvételre, de az endokrinológus már beutalt ugyanolyan vérvételre és annak előbb van az időpontja.
2020. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nálunk amúgy (Bp 16. ker) 3 hét múlvára van időpont a laborba. Minden reggel hatalmas tumultus van, szóval tényleg max kapacitáson tolják a vérvételes nővérek. Futószalagszerűen megy a vérvétel, de muszáj nekik, mert különben nem tudnának elég beteget ellátni.
2020. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!