Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Azokhoz intézném kérdésem...

Azokhoz intézném kérdésem akik már kaptak veszettség elleni oltássorozatot. (2-1-1) Nektek az oltások után kellett-e 1 éves emlékeztető oltást kapni?

Figyelt kérdés
2019 augusztus utolsó napján megfogtam egy denevért, aki megharapott. Még aznap este megkaptam a tetanuszt és elrendelték a 2-1-1, amit rendesen a meg is kaptam. Olvasom néhány oldalon, hogy létezik 1 év elteltével emlékeztető oltás. Ez csak azért kell, hogyha az ember védett szeretne maradni még 5 évig, vagy ez meg az oltássorozat része?

2020. aug. 24. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemesebb a Védőoltási módszertani levelet megnézni, mert több mindentől függ az oltási séma, amit nem írtál le.


[link]


Kimásoltam azért az ide vonatkozó részt:


Posztexpozíciós oltások.Magyarországon a veszettségfertőzésre gyanús expozíciót elszenvedett, korábban veszettség elleni védőoltásban nem, vagy 5 évnél régebben részesült személyt három alkalommal kell védőoltásban részesíteni 4 adag oltóanyaggal az alábbi séma (2-1-1) szerint:-Első alkalommal az oltandó személynek 2 adag oltóanyagot kell beadni, két különböző testtájékra (bal kar és jobbkar, kisgyermekeknél bal és jobb comb). A harmadik dózis vakcinát az első oltás napját (0.) követő 7., a negyediket a 21. napon kell alkalmazni.A fokozott fertőződési veszélynek kitett, valamint a csökkent védekezőképességű személyeknek (szerzett vagy veleszületett immunhiány) öt alkalommal összesen hat adag oltóanyagot kell beadni: a 0. napon 2x1 dózis, a 3., 7., 14., és 28. napokon egy-egy dózis.


Fokozott a fertőződés veszélye, ha fejsérülés történt, ha a páciens többszörösen, több helyen mélyreható sérülést szenvedett, vagy ha a sérülés és az oltási sorozat megkezdése között két hét, vagy annál több idő telt el

2020. aug. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez kimaradt:

2+1+1+1+1 oltási séma szerint oltandók a fokozott fertőződési veszélynek kitett és csökkent védekező képességű személyek

2020. aug. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de ezt sajnos már en is olvastam, es nem igazán tudom értelmezni rám mi vonatkozik. Viszont az oltóanyag használati utasításában ez van:


Alapimmunizálás

Összesen 3 adag Verorabot kell beadni a 0., a 7. és a 28. (vagy 21.) napon.

Emlékeztető oltások a pre-expozíciós vakcináció után

Emlékeztető oltásként egy adag Verorabot (0,5 ml) kell beadni az alapimmunizálás után 1 évvel, majd az oltást 5 évenként meg kell ismételni.

2020. aug. 25. 08:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Az értelmezéshez:

1. Milyen testtájadon ért a harapás?

2. Egészséges vagy? Van valamilyen immunrendszert érintő betegséged?

3. A harapás után mennyi idővel kezdtek oltani?

4. Foglalkozàsodból adódóan kell számítani további fertőződesre?

5. A denevèrt meg lehetett figyelni vagy vizsgálni?


Amíg ezt nem tudjuk, nem lehet eldönteni, kell-e még oltani.


Ha az oltóorvos nem hívott vissza az 1 év múlvai oltàsta, akkor feltehetőleg nem kell.

2020. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!