Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell emlékeztető oltás?

Kell emlékeztető oltás?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdek egészégügyben tanulni, ahová kell Hepa B oltás.

2012. februárjában kaptam meg őket, viszont azt hallottam, hogy 5 évenként kell emlékeztető oltás. Tényleg kell?



2018. júl. 11. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Részlet az oltás alkalmazási előiratából: "Azon egészséges oltottak részére, akik az oltási sémának megfelelően kapták a védőoltást, emlékeztető oltás nem szükséges, ugyanakkor az emlékeztető oltásra vonatkozó helyi ajánlásokat célszerű figyelembe venni."


Habár egy antitest titert érdemes lenne nézni.

2018. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Egészségügyi dolgozónál az a "helyi" ajánlás, hogy - mivel veszélyeztetett - ellenőrizni kell az antitest-titert, és ha 10 mU/ml alatt van, akkor oltani kell. Jobb helyeken már 20 mU/ml alatt oltanak, hogy a következő évben se csökkenjen le 10 alá. Ha 100 mU/ml felett van az antitest titered, akkor valószínűleg nagyon hosszú ideig nem fog kelleni újraoltani.
2018. júl. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt, hogy az egyetemhez nem kellett új oltás, csak be ellett mutatni az oltási könyvet, hogy megkaptam. Viszont mikor dolgozni kezdtem, akkor már antitest titert néztek, ami alacsony volt, így újraoltottak (úgy emlékszem többet is kaptam).
2018. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlat előtt valószínűleg elküld a foglalkozás egészségügyi orvos vérvételre ahol néznek ellenanyagszintet, és ha nincs akkor kapsz oltást.
2021. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!