Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kormányhivatalban hogy kell...

A kormányhivatalban hogy kell TB-t ígényelni 1 évre?

Figyelt kérdés
Idén fejeztem be a tanulmányaimat, de a településen, ahol lakok, nincs munkalehetőség. Más helyen se találok munkát, mert kezdő vagyok, plusz a koronavírus miatt kevesebb a munkalehetőség. Félek, hogy pár hónap alatt nem találok munkát. Nem akarom, hogy a szüleim decembertől TB-t fizessenek nekem, tudom hogy a kormányhivatalban lehet 1 évre TB-t ígényelni, de nem tudom hogyan kell, meg nekem lehet e. Kérlek segítsetek.

2020. aug. 27. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hogy ilyen lenne.Júliustól új szabályok vannak.A munka nélkülieknek is fizetni kell.
2020. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A munkaügyi hivatalban.
2020. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Iratkozz be egy okj-re, mehetsz diakmunkazni is, kollegiumba is, nagyobb varosban tobb a lehetoseg.
2020. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ki kell tölteni egy papírt, a netről letöltheted vagy bemész az illetékes kormányhivatalba is kitöltöd
2020. aug. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki munkanélküli és nem kap segélyt, annak eddig is kellett fizetni, ingyen TB senkinek nem jár. Illetve de, ha nagy putriban élsz akkor talán. Amúgy vagy a munkahely fizeti a béredből, vagy az állam állja amíg nappalin/estin tanulsz, vagy fizeted magadnak. Akkor nem kell, ha kapsz munkanélküli segélyt 3 hónapig, mert abból vonják, de azt meg csak úgy kapsz, ha a megelőző 3 évben volt legalább 365 ledolgozott munkanapod. A biztosítottságod a jogviszonyok megszűnésétől számított 45. napig érvényesek, utána már fizetni kell.
2020. aug. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 45 napot úgy értettem, hogy ha a jogviszony megszűnés után annyi nap van biztosítva, amennyit dolgoztál, de max 45 nap. Ha valahol pl dolgoztál bejelentve 10 napot, akkor a megszűnés után még 10 napig vagy biztosítva. De ha valahol 5 évig dolgoztál és felmondasz, akkor is legfeljebb 45 napig vagy biztosítva.
2020. aug. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szociálisan lehet igényelni 1 évre.

Anyukámnak több hónapja nincs munkahelye, a betegsége miatt dolgozni nemigen tud, jelenleg pedig várjuk a leszázalékolás eredményét.

Így,hogy nincs keresete, szociálisan rászorulónak számít, így 1 évig az önkormányzat rendezi neki.


Kormányablakban lehet igényelni, kapni fogsz 2 nyomtatványt, amit ki kell tölteni és visszavinni, utána ők továbbítják a nyomtatványt az önkormányzathoz, és ők kiküldenek egy határozatot, hogy hogyan döntöttek. Ez nálunk kb. 3 nap volt.

2020. szept. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!