Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kaphatok orvosi ellátást?

Kaphatok orvosi ellátást?

Figyelt kérdés
Szlovákiai vagyok de Magyarországon dolgozom és fizetem az adót. Van TAJ számom ami tudtommal a egészségügyi biztosítás, viszont még nem igényeltem TAJ vagy TB kártyát, egyedül ez a TAJ szám és az adóazonosítóm van meg. Ha bemennék egy Magyarországi rendelőbe akkor megvizsgálna az orvos?

2020. aug. 30. 21:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szám megvan akkor nincs gond, de ne sima házidokihoz menj hanem korházba/sztk-ba.
2020. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szóval ilyen körzeti doki nem fogad?
2020. aug. 30. 21:07
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem, hacsak nm vagy hozzá lejelentve, vagy ahhoz akit helyettesít, max beküld korházba, de nem kell félni ott se esznek meg, max olyan fertőzést kapsz hogy ihajj.
2020. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
TAJ kártya kell mindenhová, elkérik, viszont ha van TB-d, akkor van biztosításod is, a kártya nem tudom hogy nincs neked egyébként. Meg kell érdeklődni vagy igényelni akkor, akár ügyfélkapun keresztül, de postán meg kellett volna kapnod vagy akár a munkáltatónál, ha ők igényelték.
2020. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Maga a kártya nem lényeg csak a szám, nekem sincs kártyám bő 10-éve ha kérték is csak bediktáltam a számokat és kész, meg le van írva egy fecnire a tárcámban.
2020. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Ha nincs TAJ kártya, akkor nem kötelesek ellátni. Igényelni kell egy TAJ kártyát. Eddig én akármikor orvosnál jártam, mindig elkérték a TAJ kártyát.
2020. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Még ha se TAJ számod, se kártyád de még csak nem is vagy magyar akkor is el kell hogy lássanak, kötelesek.
2020. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7-es és ha nincs TAJ szám akkor ki fizeti az ellátást? Ingyen senki nem dolgozik.
2020. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Lényegében az állam, ilyenkor van az hogy szimplán kifizetteti az állam az ellátást, nyilván nevetségesen magas összeget bekérvén, de ellátni ellátnak, még akkor is ellátnak ha valami semmiség miatt mész is, kötelesek, az orvosi ellátás így működik.
2020. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az meg igaz hogy ingyen nem dolgoznak, de mivel az állam fizeti a fizetését a korházban az orvosnak, így aztán az orvosnak totál mindegy hogy kit lát el, lehet az egy üzbegisztáni, vagy magyar így is úgyis ellátja.
2020. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!