Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha pozitív tesztem miatt...

Ráckevei-Rác Kamilla kérdése:

Ha pozitív tesztem miatt kerültem karanténba, de nekem már negatív, viszont a testvéremnek most lett pozitív, akkor nekem meg kell várnom míg neki is negatív lesz?

Figyelt kérdés
Több, mint 2 hete derült ki pozitív tesztem, így karanténba kellett vonulnom a családommal együtt, akiknek akkor negatív volt. Testvéremet most letesztelték, mert tünetei voltak, ő pozitív lett, neki most kezdődik. A kérdésem pedig az lenne, hogy nekem addig tart a karatén amíg ő is negatív lesz, vagy én már elmehetek, ha meggyógyultam? (Egy órája olvasgatom a jogszabályokat de erről sehol nem írnak)

2020. szept. 1. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Igen! Addig bizony karanténban maradsz, míg a tesód nem produkál egy negatív tesztet. Hiszen te is könnyen visszafertőződhetsz.
2020. szept. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
??.Ki mondta, hogy visszafertőződhet? Én még ilyenről nem olvastam. A karantén lényege az, hogy a fertőzőképes személy ne tudja közösségbe vinni a kórokozót. Tehát, ha ő nem fertőzőképes, mert negatív, miért kellene karanténban maradnia? Mondjuk kétségtelenül nehezíti a dolgot, hogy közös lakásban tartózkodik egy fertőzőképes személlyel.
2020. szept. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Igen.

Legalabb is ismeros csaladnal ez volt, legalabb masfel hónap karantén...talan 2 is

2020. szept. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mivel te negatív vagy, és ezt tesztekkel bizonyítani tudod, nem kell karanténba maradnod.
2020. szept. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs visszafertőződés. Elvileg mehetsz. Gyakorlatilag nem tudom
2020. szept. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

Èdes Istenem !!! Hogy lehet ilyeneket válaszolni ???


Hát, ha én egy lakásban vagyok egy fertözöttel, akkor én nem lehetek beteg töle ? Ha meg beteg lettem, amit lehet, hogy nem is érzek, akkor vihetem a bacit magammal és fertözhetek meg másokat, vagy sem ???

Maradj otthon !!!

2020. szept. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A koronavirus.gov.hu-n vannak információs vonalak, hívd fel őket, mi csak találgatunk.
2020. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
6. Bacit biztos nem vihet magával meg ez vírus. De olyan jól megmondtad a tutit.
2020. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, én is csak találgatni tudok, de ma utána érdeklődök telefonon. Az az opció is felmerült bennem, hogy én elköltözök addig máshova, amíg a testvérem tesztje nem lesz negatív (ha kiengednek)
2020. szept. 1. 11:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező kíváncsi vagyok, kérlek válaszolj: jártál külföldön? Hol kaphattad el?
2020. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!