Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akinek volt belső fül MRI-je,...

Akinek volt belső fül MRI-je, kapott kontrasztanyagot?

Figyelt kérdés

2020. szept. 2. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem általános koponya MRem volt, de akkor adnak kontrasztanyagot, ha az ereket is meg kell nézni, ami a sima felvételen nem igazán látszik vagy találnak valamit és jobban meg akarják nézni, esetleg nem egyértelműek a felvételek.
2020. szept. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Azt nem tudom te kapsz-e, de:

Ezt minden esetben kezelőorvos, radiológusa határozza meg.

A kontrasztanyag beadásának feltétele, hogy megfelelő vesefunkciós értékkel rendelkezz, ezt egy friss laboratóriumi lelettel kell igazolni és a beleegyező nyilatkozatot ott alá kell írni, ezek nélkül csak natívat végeznek el.

2020. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen igen azt tudom! Köszi!:)
2020. szept. 4. 20:59
 4/8 Kelemen Kornél válasza:

1: Az MR érvizsgálatok nagy részéhez nem kell kontrasztanyag mert teljesen más elven készül, mint a CT- és a hagyományos angiográfia. A folyadékok, főleg az áramlóak - mondjuk úgy - mágneses válasza teljesen más mint a szilárd anyagoké (amik nem mozognak) ezért az MR angiográfia elve nem azon alapul, hogy teszünk-e bele valamit vagy nem.

2: Amit írsz, az inkább a CT-re igaz, ott alsó hangon 80-120 ml. jódos kontrasztanyagot kap a páciens, ami erősen maga után rántja a szervezetben lévő vizet is ezért egyrészt megterheli a veséket, másrészt nem jó ha sokáig ott kering bennünk, ezért nem csinálják meg a tervezhető kontrasztanyagos CT vizsgálatokat rossz vesefunkció esetén. Ha akut a vizsgálat, akkor megcsinálható, legfeljebb egy dialízissel majd kiszedik a kontrasztanyagot, de ebben az esetben nyilván fontosabb pontos diagnózishozt jutni. Az MR kontrasztanyag teljesen más anyag (legtöbbször kelátba ágyazott gadolinium) és jóval kisebb mennyiségű, ezért kisebb jelentősége van annak hogy milyen a vesefunkció, de nyilván valamennyire itt is számít.

kérdező: Attól függ, mit akarnak látni. Tumor keresés esetén minden esetben kapsz kontrasztanyagot, ráadásul sokszor úgynevezett diffúziós vizsgálatot is csinálnak, ami a kontrasztanyag halmozódási sebességét is vizsgálja, ebből lehet következtetni a tumor fajtájára, de nem csak tumoroknál adhatnak. Az is lehet hogy nem kapsz.

2020. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszi! Hát igazabol, mikor idopontot foglaltam mondták, h kell egy verképet csinaltatnom, meg ne egyek 6 oraval elotte. Mar voltam 3x MR-en életem sorsn, egyszer sem adtak kontrasztanyagot.

Bár az koponya meg nyaki MR volt.

Ez meg ugye belsoful lesz.

Nem tudom mit keresnek, sztm ők se :D folyamatos szedules miatt megyek..

2020. szept. 6. 13:37
 6/8 Kelemen Kornél válasza:

Ebben az esetben valószínűleg kapni fogsz kontrasztanyagot.

Ha fülészeti oka nincs és MR-t kérnek akkor valószínűleg !először is ne ijedj meg! egy daganatfajtára gondolnak, ami jóindulatú, ezért írom hogy ne ijedj meg.

A belsőfül leggyakoribb, mondhatni szinte mindegyik daganata -ami egyébként okoz szédülést, éppen ez az első és jobbára kizárólagos tünete- az akusztikus neurinóma vagy másképpen schwannóma. A szédülés oka pedig az, hogy nyomja a VIII. számú (vestibulo-cochlearis) halló-egyensúlyozó ideget.

2020. szept. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem. És ez koponya MR-en nem látszódott volna? Mármint a tumor. Egyébként a doktornő “laesio” nak írta, hogy valami laesiot vél látni (ezt a koponya MR-emből állapította meg)

Na majd kiderül.:) remélem.

2020. szept. 6. 20:49
 8/8 Kelemen Kornél válasza:
A laesiot elég sokmindenre rámondják, többek közt tumorokra is, ez így nem elég infó sajna hogy közelebb segítselek a megoldáshoz
2020. szept. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!