Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sehol sem kaptam ellátást....

Sehol sem kaptam ellátást. Komolyan itt tartunk? (Korona)

Figyelt kérdés

Szóval ma reggel úgy keltem, hogy iszonyatosan begyulladtak a manduláim és gennyesek lettek ami kisugárzott a fülembe + láz. Oké, gyerünk háziorvoshoz.


Háziorvosnál: ajtó bezárva és sehol senki, pedig abban az időben volt rendelés. Csengetek, kopogok, nem jön ki senki. Na mindegy.


Jó akkor kórház fül-orr-gégészet: nem fogadnak mert korona van, menjek ügyeletre a város másik végébe.


Orvosi ügyelet: Korona miatt csak életveszélyes eseteket látnak el. Egy flector receptet sem akartak adni.


Szóval pár ezret eltaxizva most itthon dögledezek, a saját genny ízű nyálam alig bírom lenyelni, szétszakad a fülem meg a nyirokcsomóm.


Némi facebookon való kutakodás után most rábukkantam a háziorvosom asszisztensére aki a saját (!) oldalára kiposztolta, hogy a korona miatt előzetesen 9-10 óra között kell telefonálni nekik ha valamit szeretne az ember egyébként nem engedik be.

Ez ki sem volt írva a rendelő ajtajára.


Jó oké, most én rátaláltam facen, hogy mi van a háziorvosnál de az idősekkel mivan vagy azokkal akik történetesen nem kutakodnak facen és nem találják meg a Tóthné Kovács Erzsike posztját?


Veletek mi a helyzet ezügyben? Titeket is ilyen nehézkesen látnak el a "korona miatt"?



2020. szept. 8. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Március közepe óta nálunk csak előzetes bejelentkezés után lehet bemenni, de leginkább nem. Inkább kiadják látatlanban a receptet, igazolást, jogsihoz orvosi engedélyt.
2020. szept. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Hát, nálunk úgy látom nincs ilyen. Nekem ma kellett volna mennem vérvételre de a jogi óráim miatt lemondtam. Mikor hívtuk őket azt mondták bármikor lehet menni 7 és 10 között.
2020. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk sem rózsás a helyzet.Krónikus beteg vagyok.Telefonáltam elfogytak a gyógyszereim.A gyógyszertárban kiderült 2 is hiányzik.

Kis nyugdijas vagyok,hát lopom én a pénzt telefonokra ?

Pár napja elmentem újból a rendelőbe .1 beteg sem volt.Bekopogtam a váró előtti előtérből,beljebb nem lehetett menni.

Kijöttek,résnyire ajtó nyitás. Idő pontja van ? Nincs,csak 2 gyógyszert szeretnék feliratni. Be sem megyek,megyek,megvárom itt az ajtóban.Legszívesebben el is küldött volna,de hozzá tette mehet kiváltani. A gyógyszerész kirakott 6 gyógyszert.Ennyit én nem kértem. Ha azt a ki...zott receptet oda adja,már ott láttam volna,nem azt kapom amit kértem.

Előttem 80 feletti öreg úr szerette kiváltani a gyógyszereit.

Már lejártak,újra kell iratni. Honnan tudtam volna ezt recept nélkül ? Aztán elballagott. Ezért kapták a fél milliót.

Ebben az agyon számitó gépezett rendszerben miért nem kötelezik a rendelőket e-mailben is elérhetők legyenek ??

Ha beteget nem fogadnak,akár be se járjanak.

2020. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen, még az első hullám idején rendelték el országosan a telefonos bejelentkezést. Nem lehet csak úgy beállítani a háziorvosokhoz, fel kell hívni előtte. El se kell menjél, hogy antibiotikumot írjon fel, mert a gyógyszertárba lejelenti és a TAJ-kártyáddal átveheted. Ezzel együtt még jobb mint régen, minden gyorsabban megvan.
2020. szept. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
87%
Nálunk van valamilyen rendelés, ott állnak az épület előtt a betegek órákig, senkit sem engednek be, szóval botrány.
2020. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

4-es

Az valószínűleg nem volt a rendeletben, hogy az időpontot a Facsén kell meghirdetni. Már csak azért se, mert van, akinek nincs is.

A kérdező meg ne legyen ilyen nyámnyila, én telefonon keresztül is ráborítottam volna a virtuális asztalt, hogy mégis hogyan gondolja, hogy a Facsén írja ki.

2020. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
amikor a legnagyobb szükség lenne orvosra akkor hagynak cserben minket
2020. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen itthton vagyok két hétre láz miatt ,inkább kiírt az orvos mert lázan van és enyhén köhögök.

Látatlanban megadta a két hét igazolást , én nem vagyok lógós egyén de ezzel bőven lesznek visszaélések ha csak ennyi,hogy egy telefon oda és ad igazolást.

Jah és ha több tünetem lesz vagy rosszul leszek akkor hívjuk ujra.


A rendelő nálunk sem elérhető hanem úgy tudtunk mobil számon elérni hogy az asszisztens férje apum ismerőse.

2020. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!