Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos tud terheléses...

Háziorvos tud terheléses cukormérést végezni?

Figyelt kérdés

Sanszos, hogy cukorbeteg vagyok. A tüneteim erre utalnak. Kedden megyek dokihoz viszont nagyon rosszul vagyok már, ha csak beutalót kapok akkor még hónapokig szenvedhetek.


Extra kérdés, ha a látóidegre is kiterjedt már a betegség, azt feji/agyi MRI-n látnák az orvosok?


2020. szept. 19. 13:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem tud, de bautalót tud adni rá sürgősségivel. Ha nagyon rosszul vagy kérd hogy sürgősségivel küldjön akor pár napon belül fogadnak.
2020. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Magánellatasban másnapra adnak időpontot, és azonnal van eredmény.


Furcsállom amúgy, hogyhogy már itt tartasz a tünetekben? Sokkal korábban eszre lehet venni, nagyon egyértelmű tünetek vannak...

2020. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Háziorvos elvben tud, de nem végez, az a labor feladata. Nem a látóidegre hat a magas vércukor szint, hanem inkább az erekre, MRI-vel nem kimutatható. Te magad miért nem végeztetsz egy megfelelő patikában vagy cukormérővel rendelkező ismerősnél vércukor mérést ?
2020. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
48%
Érdekes nekem ahogy cukros tüneteim lettek egyből vettem egy merőt és elkezdtem diétázni. Persze a kivizsgálást sem hanyagoltam csak rögtön léptem amit lehetett. Ha eddig ráért pár hetet már gondolom ki fogsz bírni amíg meglesz a vizsgálat és az eredmény.
2020. szept. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
48%
Ha a szemeddel van gond akkor a szemészetre is kérj időpontot. Oda nem kell beutaló. De a cukorbetegség nem egyik napról a másikra karosítja a latást. Szerintem neked valami teljesen más bajod van.
2020. szept. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Január óta kb minden hónapban volt valami időpontom. A szemorvos nem talált semmit, a vércukromat 3x lemérték a kórházban, az egyik érték határon felüli lett mégsem mondtak semmit. Gondolom ha ennyiből ki lehetne deríteni bármit, azt egy háziorvos is meg tudná csinálni, sőt még egy ember is magának. Eddig még élhetőek voltak a tünetek és az orvosok csesztek komolyan venni mert fiatal vagyok. Cseszegetnek a sportolással meg az vízivással, de komolyan nem veszik a panaszaim, mintha hobbiból járnék orvoshoz. Van pár extra tünetem, ami nehezebbé tehette a diagnózist és az orvosom valamiért nem nagyon veszi egybe a tüneteket, mindet egyenként akarja vizsgáltatni. Igazából nincs mit magyaráznom, elcseszett helyzetben vagyok és szenvedés minden nap. Most másik háziorvoshoz megyek hátha lesz végre épkézláb diagnózisom.
2020. szept. 19. 13:38
 7/28 anonim ***** válasza:

Fogytál? Érzel folyamatos, elviselhetetlen szomjúságot, éhséget? Gyakran vizelsz?


Ezek a cukorbetegség legegyértelműbb tünetei, ami gyakorlatilag mindenkinél jelentkezik.

2020. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid vannak?
2020. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Szomjasnak nem érzem magam annyira, bár ha a iszok az fél órán belül kikívánkozik. Mondjuk ahhoz képest amennyit régen ittam manapság sokkal többet iszok. Az elviselhetetlen éhség csak jóval később jelentkezett. A fáradság is. Fogyni nem fogyok inkább hízok, de az a sok evés miatt van, mert mindig éhes vagyok. A látásom romlott egy kicsikét, bár azt vettem észre hogy változó, van hogy kitűnően látok, van hogy homályosan. Az első tünet fejfájás, homályos látás, koncentrációs problémák és szívdobogás érzés volt( számomra szaporának érzett pulzus). Ezt követte végtagi zsibbadás és rángás, ez után megjelent a kínzó éhség és állandó fáradság, majd az utóbbi időben sokszor rosszul leszek és elgyengülök.


A szemem és a szívem tövéről hegyére ki lettek vizsgálva, semmi bajuk, az általános értékeim rendben vannak viszont sokat szorongok a tünetek miatt, mióta elkezdődött az egész már legalább 4x kaptam pánikrohamot.

2020. szept. 19. 13:49
 10/28 anonim ***** válasza:

Nézd, ha olyan súlyos lenne a helyzet, hogy a látásod a cukorbetegség miatt károsodik, akkor azt néhány vércukormérésből látni lehetne. Akkor nem valamivel határérték feletti lenne a cukrod, hanem nyilvánvaló. A látáskárosodás nagyon késői tünet.


Értem, hogy nagyon rosszul érzed magad, de ne veszítsd el a hidegvéred, mert csak lassítod a probléma kiderítését. Sajnos van, hogy az ember "megérzi" a diagnózist, tesztelik is, az jön ki, hogy nem az - de az illető csak ragaszkodik hozzá. Mert ő "megérezte". Nem érezte meg, eszébe jutott és hirtelen úgy döntött, hogy tuti az, és most nem bírja elfogadni, hogy tévedett, lassítva a további kivizsgálást.

2020. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!