Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell terheléses cukormér...

Mikor kell terheléses cukormérésre menni a második terhességnél? Az első gyerkőccel inzulinos cukros voltam. Babát várok megint. A doki azt mondta elég a 16. hét környékén. Úgy emlékszem, hogy a régi dokim azt mondta anno, hogy a 10 hét környékén.

Figyelt kérdés
2018. márc. 26. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
En az elsovel is a 24.heten voltam. 10 heten semmi ilyen nincs. Van egy vervetel egy vizsgalat es ennyi. Aztan 12.heten genetikai uh majd ugyanez 18-20 hetesen is es a terheleses cukorvizsgalat az a 24.het kornyeken van. Ettol meg vannak vervetelek is,ha jol emlelszem nekem talan addig 3 volt plusz a kombinalt tesztnel,de az nem volt kotelezo.
2018. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lányomnál a 24. héten volt a cukorterhelés, terhességi cukrom volt, ezért most, hogy megint babát várok a 16. héten kell mennem. Nekem azt mondták, hogy ha volt már cukros terhességem, akkor előre hozott cukorterhelést csinálnak a 16. héten.
2018. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha hajlamos vagy rá, akkor mindenképpen érdemes már magadnak is akár mától naponta ellenőrizni a vércukorszintedet, én biztos nem várnám meg a 16. hetet, hiszen ha a hasnyálmirigyed kevesebb inzulint termel és már akár most magasabb, akkor miért ártanál feleslegesen a babádnak? Én 1-es típusú diabéteszes vagyok és nekem pl. a 12. héttől kellett emelnem az inzulinomat fokozatosan. Napi 1-2 mérés és magadat is megnyugtatod.
2018. márc. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az inzulinrezisztencia miatt a 15 és a 16. hát között csinálták meg a cukorterhelést, most 17 hetes vagyok.
2018. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem a korom miatt (38) küldött el az orvosom hamarabb. Akkor csinálták amikor a 12 hetes vérvételt. Ha aggódsz kérj a háziorvostól beutalót.
2018. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!