Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegek segítségét...

Cukorbetegek segítségét kérnnm, terheléses cukortesztnél normális lett az eredmény, viszont annál a Hb1ac és haemoglobin bigyónál valamint a homaindexnél a határon van, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Nődoki küldött cukorterhelésre, mert a - megjegyzem, nem éhgyomorra, hanem kaja után vett - véreredmények alapján a fentiek kissé magasabbak, mint kellene, mindenesetre nem cukorbeteg szinten vannak, de nem is a normális tartományban.

Az a homaindex valóban pontatlan lehet?

Ma megvolt a terheléses cukorteszt, az eredmények:


éhgyomri: 4,8

félórás: 8,1

egyórás: 9,4

másfélórás: 8,3

kétórás: 5,9


Azt mondta, kicsit furcsállja, hogy így visszament a második óra végére, mert amikor egy éve volt csinálva, a közbülső értékek nagyjából ezek voltak, ámde az utolsó akkor 7,6 volt ... szerintetek ez utalhat valami problémára?


Elvileg örülhetnék, mert ezek az értékek rendben vannak, de most attól parázok, hogy mi van, ha mondjuk azért ilyen jók, mert nincs elég inzulin, ami megjelenhetne, vagy valami más probléma, ami miatt csak látszólag van rendben.


Ami még nagyon idetartozik, hogy a kortizonszintem viszont alacsonyabb mint kellene, úgy tudom, ez is befolyásolja, kérlek, valaki kedves hozzáértő segítsen a tapasztalataival!


Köszike előre is!



#egészséges #vérvétel #vércukor #zavar #inzulinrezisztencia #cukorszint #cukormérés #csökkent glukóztolerancia #terheléses vércukorvizsgálat
2014. máj. 7. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyivel magasabb a HbA1c szint? Igazából annak oka lehet, ha simán beteg voltál, akkor a nem cukorbeteg ember cukra is minimálisan felborul.

A cukorterheléses teljesen jó.

2014. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne elég inzulin, akkor nem csökkenne a cukor egy egyórás érték után, hanem magasan maradna. Tehát inzulin mindenképpen van, ez jó jel. Az mondjuk más kérdés, hogy szerintem itt mindenképpen fennáll egy bizonyos szintű inzulinrezisztencia, mert az egyórás érték magas. Egy igazán egészséges embernél, akinek semmilyen szénhidrát-háztartásbeli gondja nincsen, nem megy fel 7-ig sem az érték.


A HbA1c addig egészséges, amíg még 5% alatt van. 5% és 6% között már sajnos biztos, hogy valami bibi van. (Nekem 5.2% volt, amikor cukorbetegséggel diagnosztizáltak.) 6% fölött pedig egyértelmű a cukorbetegség. Gondolj bele, átszámítva a 6%-os A1c napi szinten átlagos 7-es vércukorszintet jelent! Ahogy mondtam, egészséges embernek nem is igazán megy fel addig a hétköznapi étkezések során, szóval akinél ez az érték már átlagnak számít, annak valószínűleg, hogy felmegy a kétszámjegyű értékek közé is, az meg már régen rossz.

2014. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Nem értek egyet azzal, hogy magas lenne az egyórás érték, hiszen ilyenkor belefér, akármitől még a stressztől is emelkedhet, hiszen egy cukorterhelés arról szól, hogy megemelkedik, és azt figyelik, hogy mennyire.

Abban igazad lehet, amit a második felében írtál, viszont nekem adataim vannak arról, hogy egy normál étkezés után nem igazán szokott 7 értéknél magasabb lenni, sőt el sem éri. Olyan 6,5-6,8 szokott lenni.

A referenciaértékek itt kicsit mások, 5,2-6,5 között van, az enyém 5,9, szóval nem tudom hogy ez mit jelent átszámítva.

A kortizonszintes összefüggéshez tudsz valamit mondani?

2014. máj. 9. 03:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!