Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ápolónők! Leírnátok egy...

Ápolónők! Leírnátok egy napotok? Esetleg az alábbi kérdésekre válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Igazából vagy ápolóira megyek vagy gyógytornásznak egyetemre. Nem tudok választani. Félek hogy az ápolói munkát nem bírnám. A gyógytornásszal az a problémám, hogy az kicsit a sporthoz is közel áll. Amitől félek az ápolóin: éhen halok a kevés fizetéstől, nem fogja birni a hátam(egy helyen meg vagyok csavarozva), nem tudok majd a gyermekeimmel lenni, nem lesz elég időm a szeretteimre, nem tudok elmenni sehova nyaralni vagy kirándulni.

2020. szept. 27. 23:37
A kérdező szavazást indított:
Gyógytornász
Ápoló
17 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Egyik sem neked valo a leirasod szerint, az apolono itthon nincs megbecsulve es a beled kidolgoztatjak. Max kulfoldon eri meg, ha oda terveztek koltozni meg esetleg megeri elvegezned.


Gyogytornasz hogy akarsz lenni gerincproblemakkal, nem is ertem...az teljesen off.

2020. szept. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ápolónak az menjen, aki erre érez hivatást. Nincs ünnep, karácsony, szilveszter, húsvét, stb. Valamelyik nap mindig dolgozni kell. 3 műszak vagy 12 óra. Rengeteg dokumentáció betegenként, a tényleges ápolás mellett, hiányos, elavult eszközpark, amikkel gyógyítanod kell, megaláztatás orvosok, betegek, hozzátartozók részéről, kevés fizetés, saját egészség leromlása, lelki terhek. Szerintem nem kell tovább sorolni. A gyógytorna jobb eset, mert sokkal szabadabb az ember, saját betegköre is lehet, ha speciális tornát csinálsz mint pl Dévény módszer, az nagyon látványos fejlődést mutat. Én a tornára szavazok. De lehet neked egyik sem való.
2020. szept. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyiket se válaszd... ha etk-n belül maradunk, akkor mondjuk dietetika vagy ha emberek segítésével szeretnél foglalkozni gyógypedagógia. De csavarozott háttal a gyógytornászság nem neked való, illetve az ápolónőség sem. Talán még szülésznő vagy hasonlókat nézzél meg, mert itt testileg nem vagy annyira igénybe véve, de ez csak az én véleményem
2020. szept. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Direkt megkérdeztem a dokimat, hogy milyen fajta munkakört ajánl amikben tudok dolgozni a hátammal és pont a gyógytornászt ajánlotta

És ő azért nem a tapasztalatlan orvosok közé tartozik... Igazából ha gyógytornára megyek ő mondta hogy utánna azonnal keressem mert segít nekem elhelyezkedni a kórházban

Szóval ezért se lenne rossz ötlet a gyógytornász

Folyamatos ülő munkát nem ajánlott végeznem

2020. szept. 28. 23:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az idő és a pénz nálad ekkora faktor (ami egyébként nem baj, teljesen érthető) , akkor az egészségügy úgy ámblokk szerintem nem a te utad.
2020. szept. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok full gazdag lenni, csak azért kaját tudjak venni. Mert mindenhol azt hallani hogy magukat se tudják eltartani az ápolónők. Nem szeretnék valami pénzes pasira támaszkodni
2020. szept. 29. 10:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornász ugyan annyit keres. Bértábla van.

Az ápoló a túlóra és ágy melletti és egyéb pótlékok miatt keres többet, mint a gyógytornász alapból.

A gyógytornász ha feketén maszekol akkor megvan neki annyi, mint az ápolónak.

Így mindkettő nagyon sokat dolgozik.

A kliensekkel, betegekkel mindkettőnek meggyűlik a baja.

Az orvosok sok esetben egyformán lábtörlőnek, csicskának nézik mindkettőt.

2020. szept. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Utolsó, kiváncsi vagyok hogy te ezt honnan szedted :D

Bértábla van, de mivel a gyógytornász főiskolai végzettséget követel és az ápoló nem, így alapból több a fizetés. Illetve a legtöbb kórház nekik is adja az ágy melletti pótlékot.+ tudsz mellette maszekolni, főleg ha elvégeztél plusz tanfolyamot. És nem kötelező kórházban elhelyezkedni, lehet sportrehab központokban vagy gyógyfürdőkben stbstb..

(Gyógytornász vagyok)

2020. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Írhatnék neked privát üzenetet? 😊
2020. okt. 3. 16:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ápoló egész nap gel le futkos és fizikailag is terhelve van. Pl agyhúzás, betegmozgatás. Bírnád a hátaddal? Éjszakázni is kell, ünnelnapok hétvégek beosztás szerint. Már most fenntartásaid vannak akkor ez így csak rosszabbodni fog. Ez hivatás nem munka. Masképp nem is lehet csinálni. Én csak betegként voltam hetekig kórházban az alapján írtam amit láttam.
2020. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!