Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még csak 2. napja jött meg és...

Még csak 2. napja jött meg és mivel még nem vagyok tapasztalt (anya nem tud segíteni mert külföldön van még 7 hónapig) válaszolnátok a lenti kérdésekre!? 12/L (1 hónap és 13)

Figyelt kérdés

Mostantól mindig zuhanyozzak?

Hány napig fog tartani?

Mikor fog kevésbé vérezni?

Honnan jön az a vér? (honnan van ennyi)?

Lesz olyan nap amikor nem fogok vérezni?

Minden nap rakjak be betétet?

Mikortól ajánlatos a tampon?


(bocs ha nagyon hülye kérdések de apának nem tehetem fel őket :/ )


2012. aug. 10. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amíg tart a menstruáció, addig zuhanyozz. Általában 3-7 napig tart a menstruációd, de ez mindenkinél változó. Azt nem lehet tudni, hogy mikor jön kevesebb vér, de van akinek az első 1-2 napban, és az utolsó napokban. A vér a méhedből jön, ugyanis a menstruáció azt jelenti, hogy az érett, de meg nem termékenyült petesejt nem ágyazódik be a méhfaladba, hanem a méhnyálkahártyával együtt ki ürül azon a lyukon, ami a puncidban a húgycső alatt van, vagyis a hüvelyeden keresztül.
2012. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Betétet raknod kell be a menstruáció alatt minden nap. Első voltam.
2012. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindent elmondott az első, szerintem a tamponnal még ne próbálkozz, ráérsz még vele, hacsak nem valami nagyon fontos fürdős programod van.

Észre fogod venni hogy minden pár nap múlva csökken a mennyiség, fokozatosan fog elmúlni nem ugy hogy tenap mg volt egy csomo ma meg semmi. Az utolsó nap már csak kis barna maszatolás lesz akkor esetleg már elég csak a tisztasági.

2012. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a gyors válaszokat ;)
2012. aug. 10. 18:31
 5/11 anonim válasza:
És még annyi, hogy ne ijedj meg ha a következő csak pár hónap után jön meg megint. Nekem is maradt ki kb 3 hónap.
2012. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké köszi! :)
2012. aug. 10. 18:41
 7/11 anonim ***** válasza:
és akkor se pánikolj, ha esetleg nagyon fáj a hasad, az is normális:)
2012. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendeben. De csak néha görcsöl 1-2 percig.
2012. aug. 11. 12:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, és miért ne tehetnéd fel apudnak? Jó, ha nem szeret erről beszélni, megértem, de amúgy semmi akadálya.


Anyum már meghalt, mikor én először menstruáltam, így apával beszéltem meg mindent.

2012. aug. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az első 2 válasz írója vagyok. Abban igaza van az előző válaszolónak, hogy erről Apukáddal is nyugodtan beszélhetsz, hiszen ő is tudja mi a menstruáció!
2012. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!