Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kedves bipolárisok! Kérlek,...

Kedves bipolárisok! Kérlek, válaszolnátok az alábbi kérdésekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1. Kamaszkorban voltak-e előre látható a betegségednek?

2. Hogyan kezdődött a betegség? (fokozatosan alakult ki, vagy hirtelen/milyen fázissal)

3. Elmondtátok ismerősnek/kollégának? Ha igen, hogy fogadták? Mekkora stigma?

4. Volt pszichózisod? Ha igen, depressziós vagy mániás fázisban?

5. Milyen gyakran váltják egymást a fázisok?


Leginkább I. típusban szenvedők válaszait várom, de mindenki írhat! :)



2017. szept. 1. 17:11
 1/7 A kérdező kommentje:

Egy lemaradt:

6. Elsőre (sikeresen) diagnosztizálták a bipoláris zavarral, vagy volt más, téves diagnózis is?

2017. szept. 1. 17:15
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Én ha elmennék kivizsgáltatni magamat, biztosan rámsütnék hogy bipoláris vagyok, de nem akarom megbélyegeztetni magam. Senkinek nem szoktam erről beszélni.
2017. szept. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
(a 3-as kérdésre akartam válaszolni)
2017. szept. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ne feledd, hogy az öndiagnózis nem biztos!
2017. szept. 1. 17:45
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
Jó, az egész pszichológia mint terület nem biztos, nem tudományos módszerekkel dolgozik, rengeteg a belemagyarázás.
2017. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

1:nem

2:hirtelen

3:nem

4:is

5:összevissza

2017. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%

1. Nem

2. Folyton fáradtnak éreztem magam, elment a kedvem mindentől és mindenkitől, majd egyre súlyosabbak lettek a tünetek, tehát fokozatosan alakult ki (depressziós fázissal kezdődött)

3.Közeli ismerősöknek csak. Sajnáltak... de szerencsére nem riadtak meg tőlem :D Bár volt aki komolyan megkérdezte, hogy veszélyes vagyok e más emberekre nézve. (Nem, nem vagyok veszélyes másokra). Másoknak nem mondom el mert megbélyegeznek!!!

4. Sajnos volt. Depressziós fázisban.

5. Jelen álláspont szerint ha nem szednék gyógyszert, 15-20 percenkénti éles válásokban. Ha állítgatnak a gyógyszereimen kb. 1 és fél óránként, egyébként semmi bajom.

6. Sikeresen diagnosztizálták, de most félő, hogy felmerült a skizoaffektív zavar... reménykedem, hogy csak a gyógyszerváltás miatt voltak enyhe hallucinációim.

2017. szept. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!