Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrő 'probléma'. Mi a...

Tüdőszűrő 'probléma'. Mi a teendő / mit tehetek?

Figyelt kérdés

Valószínűleg kell mennem január, február körül tüdőszűrőre (még nem biztos), 1,5 éve cigizem (durván havi 1 doboz). Olvastam több kérdéseket itt, ahol 90%-ban azt írták, hogy nem foglalkoznak azzal, hogy cigizel, és a papírra sem írják rá (tényleg?), viszont nagy valószínűséggel háziorvos (anyám, nagyanyám, nagyapám, keresztanyám 'spanja') is rá fog nézni a leletre. Még az lenne a kérdésem, hogy a háziorvos látja?

Anyám úgy tudja, hogy már nem cigizem, de mostanság heti max 3 szálat ha szívok, és már hetek kérdése, és nem fogok cigizni.


2010. aug. 7. 21:46
 1/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
A tüdőszűrési lelet nem alkalmas annak eldöntésére, hogy cigizel-e. Viszont én megérzem messziről (ruháról is) és szerintem édesanyád is...
2010. aug. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

~2 hónapja alig van mit megéreznie anyámnak.

Munka miatt kell majd, de még nem tudom, hogy kérik e.

2010. aug. 7. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:
A tüdőszűrő leletre csak azt írják rá, hogy látszik-e vmi elváltozás. Senkit sem érdekel, hogy bagózol-e vagy sem.
2010. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tüdőszűrőn nem kérdeznek semmit. Befizeted a díjat (bár, diákoknál lehet, hogy nem kell), leöltözöl, vársz, majd behívnak, mondják, hogy mély levegő és ennyi.

Semmit sem kérdeznek, mivel ez szűrés, nem pedig orvosi kivizsgálás (orvost nem is fogsz látni).


A lapra pedig csak ennyit írnak (azaz pecsételnek), kb. 2 hét múlva, amikor megvan az eredmény: "Fertőző gümőkórtól mentes" (ha nem vagy TBC-s). Semmi egyebet.

2010. aug. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!