Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Holnap vérvételem lesz és már...

Holnap vérvételem lesz és már előre rosszul vagyok a félelemtől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, de évek óta nem voltam vérvételen, nem tudom mire számítsak mi lesz a reakcióm. Megnyugtatna, ha bejöhetne velem egy kísérő, de most ugye a korona miatt azt sem lehet.

Holnap reggel lesz a vérvétel de nekem már most hányingerem van, ha rágondolok, gyorsan ver a szívem, görcsöl a hasam stb. Pedig mèg csak eszembe jutott, akkor mi lesz élesben? Attól is félek, hogy rosszul leszek és elkezd majd bunkózni a nő, attól meg csak még rosszabb lesz. Az eredményektől is félek, meg kb mindentől. Mit csináljak, hogy nyugodjak le?



2020. okt. 7. 23:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Pánikrohamaim is szoktak lenni, azt kihagytam. Nem tudom vérvételen ez elő fog-e jönni, de ha igen, biztos nem nézik majd jó szemmel. Meg hogy vezetek haza, ha rosszul leszek?
2020. okt. 7. 23:04
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, egy perc az egész! :)

Én is nagyon féltem tőle egy gyerekkori rossz élmény miatt, de aztán sajnos beteg lettem pár éve és akkor napi szinten többször vért vettek tőlem, annyira megszoktam hogy már semmiségnek látom.

Nekem az segített amúgy hogy mindig kértem hogy ne hajlatból vegyék hanem kézfejből. Tudom hogy sokan azt mondják hogy ott sokkal jobban fáj, de nekem ott nem vészes.

A nővérek nem szoktak bunkók lenni általában, kedvesek és rugalmasak. Azt figyeltem meg hogy ha elmondod nekik hogy mennyire parázol akkor elkezdenek csicseregni, elterelik a figyelmed, és mire észbe kapsz, már kész is vagytok :)

Plusz ha nagyon rápörögsz hogy milyen rossz lesz, akkor kellemesen fogsz csalódni. Eddig mindennel így voltam életemben. Amitől extrém módon féltem az nem volt annyira rossz mint amilyennek elképzeltem, mert egyszerűen túlgondoltam.

2020. okt. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Hát mindenesetre érdekes hogy ennyire rosszul érint, de hát nem vagyunk egyformák, de meg kell tenni mert az egészségedet szolgálja, én csak annyit tudok mondani hogy ne gondolj rá, felesleges paráztatnod magad.
2020. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ne nézz majd oda és arra gondolj, hogy pár pillanat ès készen is leszel. Nem kellemes, de szerencsére nagyon gyors...
2020. okt. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rágondolok és teljesen elgyengülnek a lábaim, remélem azért képes leszek kijönni onnan😀 Majd megírom, hogy túléltem-e.
2020. okt. 7. 23:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Túlélted?
2020. okt. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is pánikos vagyok, nekem is sokáig mumus volt a vérvétel. Pedig tényleg nem fáj és kb. 1 perc az egész, mégis képes voltam elájulni utána .. :-D Mára már kicsit jobb, kicsit izgulok még, de már nem szoktam rosszul lenni. :)
2020. okt. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az odaúton kb remegve vezettem😀 De túléltem, egy pillanat volt csak az egész, nem fájt meg semmi és nem is lettem rosszul. Emiatt tényleg nem kellett volna félnem, viszont amitől jobban parázok, azok az eredmények.
2020. okt. 8. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!