Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki hibázott ebben a történetbe...

Ki hibázott ebben a történetben, mikor, mit és milyen súlyosan?

Figyelt kérdés

Fiktív nevekkel írom le, de velem most valósan történt ez a dolog.

25 éves vagyok, a barátnőm (párom) 24. Amikor megismerkedtünk augusztusban a párommal, a párom anyja (50 körüli gyógypedagógus) kikutatta a Facebookon az ismerőseim közül, hogy melyik ismeri az ő ismerősét. Meg is találta, hogy az én egyik legjobb 25 éves lány barátom (akivel mély barátságot ápolok már évek óta, nevezzük őt most Csengének, ő is gyógypedagógus) ismeri az ő volt kolléganőjét/barátnőjét, akit nevezzünk most Zsuzsának.

Csengét, a barátomat, az egyik nap még a nyáron felkereste Facebookon Zsuzsa, akit a párom anyja kért meg, hogy érdeklődjön felőlem. Zsuzsán keresztül megkérdezte Csengét, hogy mondjon el rólam mindent, milyen embernek ismer, adjon ki rólam információkat, személyi jellemzést.

Erre Csenge határozottan, keményen megírta Zsuzsának, hogy micsoda dolog a hátam mögött másokon keresztül érdeklődni és információkat kiszedni rólam. Megmondta, hogy a barátjáról nem ad ki ilyesmiket, kérdezzenek meg engem. Emellett azért elmondta Zsuzsának, hogy egyébként megbízható, intelligens, rendes embernek tart. Majdnem össze is veszett Zsuzsával emiatt, pedig nagyon jó barátnője.

Még a nyáron amikor újságoltam Csengének, hogy van új párom, akkor olyas módon elszólta magát, hogy látatlanban is tudott a páromról olyan információkat, amiket egy idegenről nem lehet tudni. Nekem ez akkor feltűnt, hogy honnan tudja ezeket a páromról, de nem kapcsoltam, Csenge pedig nem mondta el nekem, hogy felkeresték őt. Még az aznapi találkozónkon keményen letolt engem Csenge, amikor elmeséltem neki, hogy egy szélhámost, aki át akart verni, lebuktattam egy egyszerű Google kereséssel a nevére. Csenge szerint nem normális dolog volt rákeresnem (ha nem teszem, jól átvert volna), mert sérti az ő magánszféráját.


Most a napokban szakítófélben vagyok a párommal, mert az anyja sugalmazza és vélhetően irányítja a páromat. A párom érthetetlen módon viselkedik velem, indokolatlanul felnagyít problémákat és erre hivatkozva akar szakítani. Ennyi idő után elég jól ismerem a páromat, így TUDOM, hogy ez nem az ő stílusa, nem az ő véleménye és sokszor még nem is az ő szóhasználata! Biztos vagyok benne, hogy az ő nevében (profiljával) más valaki ír a Facebookon (találkozni és telefonálni meg nem nem akaródzik ilyenkor, személyesen nem szokta felvállalni a véleményét és sose határozott, se kemény véleménye nincs, kivéve amikor Facebookon más stílusban írogat nekem - az anyja? -). Sejtem, hogy az anyja tudja a párom jelszavát VAGY ha nem is, de mindenképpen ő diktálja, hogy mit írjon.

Csengével beszéltem a párkapcsolati problémámról és hosszas gyötrelem után kitört belőle, elmondta, hogy még a nyáron felkereste Zsuzsa (a történet, amivel kezdtem...). Csak a napokban mondta el nekem. Nyomatékosan megkért, hogy ne áruljam el senkinek, nem akarja Zsuzsát bajba keverni, mert kedveli a barátnőjét.

Ti mit éreznétek az én helyemben? Eltúlzom, hogy a személyiségi jogaimat sérti vagy legalább a magánszférámat a dolog? A páromat nagyon megszerettem, de annyira nincs saját véleménye úgy a világ dolgairól se egyébként, szinte teljesen az anyja irányítja. Saját bevallása szerint az anyjával szoros a kapcsolata. 3-an vannak testvérek, a fia után kocsival ment az anyja, amikor elment biciklizni, mert egyszer történt vele egy komolyabb biciklis baleset. Most külföldön van a fia és nehezen dolgozza fel az anyja.

Én túlzom el, vagy az anyai szeretet helyett tényleg abnormalitásba megy át a dolog? És az anyja irányítani akarja az én életemet is, befolyásolni, hogy mit dolgozzak, hogyan tanuljak, stb. Az anyja kissé férfias megjelenésű, ha ez számít valamit. Nem tudom, mit gondoljak erről az egészről.



2017. ápr. 2. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Az anya tényleg túlfélti a lányt és ez az utánkérdezösködés nem igazán lefogadható viselkedés. Viszont semmiféle jogodat nem sérti.


2. Viszont mivel Csenge nem adott semmi lényeges információt rólad, ezért elég lényegtelen a kpacsolatotok szempontjából.


3. Ha a barátnöd viszont ennyire az anyja befolyása alatt áll, akkor nem sok közös jövötök van.


4. Az anya kinézete teljesen lényegtelen.

2017. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így olvasva most te azon gondolkodol, hogy az barátnőd anyja megsérti-e a személyiségi jogaidat vagy a magánszférádat amikor mások által "nyomozott" utánad a facebookon.

Érdekes, amikor ezt te csináltad egy "szélhámossal", hogy lebuktasd, neked fel sem merült, hogy az ő személyiségi jogait, vagy magánszféráját megsérted.

De nyugi, sem te sem az anyuka nem sértett meg semmit.

Az meg, hogy nem vagy szimpatikus az anyukának nos ilyen is előfordul

2017. ápr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A szélhámos konkrétan bűncselekményt követett el, az illető névvel kint van a neten az elkövetett bűncselekményével együtt. Azért kerestem rá, mert eleve gyanús volt. Kedves válaszoló, akkor szerinted váltam volna inkább áldozatául? Ja igen, tudom, a börtöntöltelékeknek is van joguk, ugye?
2017. ápr. 2. 15:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyiből azt gondolom, hogy az anyuka nem túlfélti a gyerekeit, hanem uralkodik rajtuk valószínűleg. Most hogy az utóbbi az előbbiből következik, vagy bármi másból, az bizonyos értelemben lényegtelen. Itt a probléma nem az utánad való nyomozással kezdődik... Egy 24 éves "gyerekkel" kapcsolatban ez valószínűleg túl van a normális féltésen.
2017. ápr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

Nem azt mondom, hogy egy szélhámosnak jogai vannak, és mindent büntetlenül megússzon, de ha te gyanítottad hogy bűnöző, sőt biztos voltál benne, akkor elmész a rendőrségre és feljelented. De te ugyanazt csináltad mint a barátnőd anyja. Kutakodtál egy ember adataiban. Az anyuka is ezt csinálta. Nem bízott benned, lehet az ő szemében gyanús voltál. Így azt tette amit te. Kutakodott..

Szóval te fröcskölsz az anyukára, hogy milyen jogon kutat utánad, de az nem baj, hogy te is ezt tetted..

2017. ápr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még ha az anyuka túlfélt is, vagy nem tudom... Ha szeretnél egy kis pozitív kritikát kapni: a párkapvsolatok nem az interneten vannak. Az emberi kapcsolatok nem a facebookon zajlanak. Most már teljes jogú felnőtt vagy, tudsz beszélni a lánnyal is, anyukával is.

A kérdés az, meddig mennél el a lányért, vagy meddig érdemes elmenni. A lánynak el kell szakadnia az anyjától. Még ha szoros is a családi kötelék, vagy az anyuka magára maradna.

A problémát mindig személyesen kell megoldani.

2017. ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!