Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi az a szer amit a PCR teszt...

Mi az a szer amit a PCR teszt során a mintavételi eszközzel az orrba juttatnak?

Figyelt kérdés
Először azt gondoltam, simán csak mintát vesznek, de túl a 3. teszten kellemetlen szagot érzek folyamatosan, akár 2 napig is.

2020. okt. 16. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
semmit nem jutattnak az orrba.
2020. okt. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg azon a pálcikán nincs semmi, a spéci cucc a fiolában van, amibe _utána_ belemossák. Szóval szerintem a szag, amit érzel, független ettől, vagy talán attól lehet, ha a mintavétel során egy kis sérülés keletkezett az orrodban.
2020. okt. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%

Engem még sehogy se teszteltek, de úgy látom, jobb is.

Erre eddig még nem is gondoltam, de tényleg lehetségesnek tartom, Kérdező, hogy már a mintavételnél is juttatnak valami anyagot belénk, amiről nem is tudunk.

Jó ég !!

2020. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Mind a három teszt után ugyanúgy érezted azt a szagot?
2020. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-nek: Az első mintavételnél egy hétig éreztem az orrmacera nyomát a bal orrlukamban, ahonnan vették. Ezután náthás tüneteim voltak, úgyhogy akkor nem. A másodiknál jobb oldalról vettek (bár ennek nincs különösebb jeletősége, csak én kíméltem a bal orrlukam ;) )jól megforgatták és éreztem valami csípő érzést. Más is érzett ilyet ismerőseim körében, de nem mindenki akinek vettek mintát. Másnap folyamatosan éreztem a szagot és a garatban egy ízt, ami ahhoz a szaghoz hasonló.Nagyon kellemetlen szag- ha hasonlítani kéne: mint a kén.... A harmadiknál két napig éreztem és elviselhetőbb. Mint amikor már megszok valamit az ember, enyhébb, de folyamatos.
2020. okt. 16. 11:09
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Mondom, a magam nevében nem tudok nyilatkozni, mert nem teszteltek még.

De ha nem csak nálad, hanem másnál is jelentkeztek hasonló tünetek, akkor ott valami anyagnak lennie kell.


Nagyon durva !!

2020. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Úgy tudom, hogy sóoldatba kell mártani mintavétel előtt, nyilván valahogy rá kell tapadjon a cuccos.
2020. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
A sóoldatnak nem szabadna kénszagúnak lennie.
2020. okt. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Orvos vagyok, teszteltek, semmilyen szagot nem éreztem, utána kb. két óráig kapart a torkom, ennyi volt az összes kellemetlenség a mintavételen túl.
2020. okt. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
51%
Nincs a pálcikán anyag.
2020. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!