Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha visszatérek Magyarországra,...

Ha visszatérek Magyarországra, visszamenőleg is fieztni kell a TB-t, vagy csak attól az időponttól, amikor bejelentem?

Figyelt kérdés
Jelenleg külföldön élek. Nincs Magyarországon TB biztosításom. Van TB kártyám, csak jelenleg nem él.

#TB #visszamenőleg #társadalombiztosítási díj
2020. okt. 18. 16:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Bejelentés után fizeted. Jelenleg az adott ország biztosítását fizeted, Magyarországhoz nincs közöd.
2020. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De ha visszatérek Magyarországra végleg. Tudom, hogy fizetni kell, de mennyit? Visszamenőleg is?
2020. okt. 18. 16:04
 3/17 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg nem hiszem, nem vagyok magyarországi, de minden EU tagállamban ilyenek a törvények, azt hiszem. Konkrét összeget nem tudok neked mondani, azt sem tudom, hogy én mennyit fizetek.
2020. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Amig itt eltel, addig volt tb? Szerintem ha mondjuk tegyuk fel, 5 evig nem volt fizetve itthon, utana kint eltel 3 evet, es most hazajossz, akkor visszamenoleg arra az 5 evre kene kifizetned, amig nem volt. Egyebkent jelenleg, ha magadnak fizeted, akkor havi 7-8 ezer korul van.
2020. okt. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Amikor elhagytad az országot, akkor ideiglenesen zároltatni kellett a Tb-t otthon. Ha ezt megtetted, akkor elég csak feloldani a zátolást, és onnantól fizetni a TB-t. Ha nem tetted neg anno, akkor nyomtatványokkal kell igazolnod, hogy külföldön mettől-meddig fizeted a TB-t, és itthon elfogadják. Akkor is csak onnantól kell fizetni, hogy újra índitod.
2020. okt. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha biztosítva vagy jelenleg és az EU-ban vagy, akkor nem kell fizetned visszamenőleg mert az EU-ban nincs kettős adóztatás. Nyilatkozni kell róla, hogy külföldön voltál biztosítva.
2020. okt. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sem külföldön, sem otthon nem fizettem TB-t 2019 júniusa óta, mivel nem dolgoztam itt, hanem látogatóban voltam. És szerencsére nem történt velem semmi, ami miatt fizetni kellett volna, vagy igénybe kellett volna vennem a szolgáltatást.

Tehát a kérdésem, hogy visszamenőleg ki kell fizetnem a magyar TB-t ha újra otthon leszek? (ez rengeteg pénz lenne 2019 júniustól visszamenőleg. 7500/hó.)

2020. okt. 18. 16:25
 8/17 anonim ***** válasza:
Ez esetben igen.
2020. okt. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, hogy 2019 júniusa óta sehol nem fizettél TB-t , így igen kell. Visszamenőleg vagyis 2019 júniustól kezdve. Kérhetsz részletfizetést.
2020. okt. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2020. okt. 18. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!