Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan jár, mennyi NYUGDÍJ...

Hogyan jár, mennyi NYUGDÍJ jár visszamenőleg? A többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Édesanyám már 2015-ben elmehetett volna nők 40 nyugdíjba. 2017-ben igényeltük először, de rossz kimutatások voltak benne, utána újból felülvizsgálták, de aztán nem jutottunk akkor sem dülőre. 2019-ben ismét megpróbáltuk, bementünk a megyei nyugdíjintézetbe, ahol kértünk hiánypótlásokat, kértük hogy kérjék ki a volt munkáltatótól a papírokat. Meg is történt mindez, és kiderült, hogy igen, édesanyám már 2015-ben elmehetett volna nyugdíjba. Az ügy 2017 óta megy, ők hibáztak folyamatosan, idén májusban jött a várva várt levél, hogy jogosult, most még várunk, mert július 19-én jár le az ügyintézi határidő. A kérdés az, hogy visszamenőleg lehet - e nyugdíjat visszaigényelni?



2020. júl. 4. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy járna, de én nem hinném, hogy visszamenőleg kifizetnék.

Főleg ha eddig, és ennyit packáztak veletek.

2020. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
Nyugdíjat csak akkor lehet igényelni,ha felmondott a munkahelyén,vagy munkanélküli.Tehát ha dolgozott nem gondolnám,hogy bármit visszamenöleg fizetnének hisz dolgozott.Nyugdijba nem kötelező elmenni, még őregségi kor betöltésekor sem. De nem értem,miért vártatok 4-5 évet.???
2020. júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ápolási díjon volt. Nem vártunk 4-5 évet. 2017 óta megy a mizéria, most került megállapításra, hogy elméjét nyugdíjba. 2015 óta semmilyen jövedelme nem volt, csak próbaszerűen megpróbáltuk, hogy elmehet - e nyugdíjba, 2020 májusára derült ki, hogy igen. 2017 óta megy az ügy, tehát ez 3 év.
2020. júl. 5. 17:46
 4/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
3évig sem mehet egy nyugdijkérelem!!Az ápolásin is volt jövedelme és nem mindegy,hogy próbaszerüen megakartátok tudni az éveket,vagy kértétek a nyugdíjazást és elutasitották.Mert ha kértétek és elutasitották, akkor ott megküldik,hogy melyik évben hol,mennyit dolgozott és az is,hogy hány év a szolgálati ideje és a ténylegesen ledolgozott.Sőt az is rajta van a határozaton, hogy mikor lesz rá jogosult.Ez ugy 30 nap,ha potlást kér az plusz 30 nap.Én a 41 év szolgálati idömre nem kaptam meg a 40 évet,mert csak 38 volt a tényleges,mert a gyerekek miatt levontak 3évet.De a nyugdijam onnan számolták,mikortol beadtam a születési napomtól.Visszamenőleg megkaptam ,de a kitét,hogy mikor kéred a nyugdijazásod , se segély,sem semmi járandóságot ne legyen!
2020. júl. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Össze-vissza volt minden a papíron. Olyan dátumok szerepeltek, amelyek valótlanok voltak. Kértünk hiánypótlásokat, és utána derült ki, hogy valóban a nyugdíj intézet hibázott, édesanyám jogosult a nyugdíjra. Egy hiba a sok közül: olyan születési dátum volt leírva, amikor többek között nem is szült, meg ilyen sok-sok rossz adat volt. De a lényeg, hogy 2017 óta most, 2020 májusában megjött a határozat, jogosult a nyugdíjra. A kérdésem még mindig az, hogy visszamenőleg, 2017-ig jár - e nyugdíj? Ennyi.
2020. júl. 5. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!