Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A párom covid tesztjére...

A párom covid tesztjére várunk. A munkáltatóm nem enged dolgozni. Tünetmentes vagyok. Ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés
A párom koronavírusra jellemző tüneteket produkál. Péntek délben hazaküldtek a munkahelyemről, hiszen kontaktszemély vagyok. Felhívtam a háziorvosomat, hogy most mi a teendőm. Azt mondta, hogy maradjak otthon, amíg ki nem derül az eredmény. A munkáltatóm azt mondta, hogy írassam ki magam táppénzre, viszont a háziorvos szerint csak abban az esetben vehetnek táppénzre, ha a párom pozitív lesz. Szombat késő délután volt a tesztelés. A munkáltatóm se tudja megmondani mi van ilyen helyzetben (nem dolgozhatok, de táppénzre sem vehetnek). (Szabadság kiadás nem opció.) Valaki járt már hasonló cipőben?
2020. nov. 10. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dokidnak megmondod, hogy írjon ki bármi egyébbel.
2020. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, beszéltünk erről a háziorvossal, de ez szabálytalan eljárás.
2020. nov. 10. 10:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Fizetés nélküli szabadság?
2020. nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, de honnan derül ki, hogy nincs hasmenésed, nem hánysz stb?
2020. nov. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kései Sirató ***** válasza:

Nincs már rendes szabadságod?

Az én kollégám, akinek koronavírusos volt a férje, simán szabadságra ment már akkor, amikor még csak gyanús volt a férj-

2020. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az táppénzcsalás.


Őszintén? Ki akar fizetésnélküli szabadságra menni? Önhibámon kívül vagyok itthon napok óta, tünetmentesen.


Van rendes szabadságom, de ez nem opció pedagógusként.

2020. nov. 11. 09:17
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Minden választ kifogásolsz. Mégis akkor mit vársz a válaszadóktól, ha semmi sem jó?
2020. nov. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kései Sirató ***** válasza:
Na, megoldódott a helyzeted az online oktatással, vagy kicsiket tanítasz?
2020. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Táppénzcsalás, persze. Mégis ez az elfogadott és bevált módszer az ilyen helyzetekre. Senki nem fog érte elővenni sem téged, sem az orvosod. Csak nem kell felfújni meg felhívni rá a figyelmet. Hidd el, szinte mindenki így csinálja. Az orvosok többsége sem akadékoskodik, csak megkérdezi milyen betegséggel szeretnél otthon maradni.
2020. nov. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!