Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha be vagyok jelentve négy...

Ha be vagyok jelentve négy órás munkaviszonyba, de a munkáltató már hónapok óta nem osztott ki nekem műszakot, nem hívott be dolgozni, viszont fel sem mondott nekem, akkor itt most bérügyileg mi a helyzet? (70N)

Figyelt kérdés

Most törvényi szempontból fizetett szabadságon lennék, vagy lógok a levegőben, vagy hogyan képzeljem el a szituációt jogi szempontból?


Felmondani nem akar, mert akkor nem kap támogatást utánam, de behívni meg nem hív be.


Előre is köszönöm a válaszaikat!



2020. jan. 2. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A napi 4 órát ki kell fizetnie, ha behív, ha nem. Kérdés, milyen a munkaidőkeret.
2020. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Vagy szabadságon vagy, vagy táppénzen, vagy dolgozol. És még fizetés nélküli szabadságon lehetsz. Mást nem ismer a munka törvénykönyve.

Fizetést sem kaptál hónapok óta?

2020. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Egy héten öt nap, így 80 óra egy hónapban a bejelentett.


Mindettől függetlenül 10-11 órát dolgoztam le naponta, csak azt mondta, hogy azért nem jelent be ennyire, mert nem akar annyit adózni. Ennyi idős fejjel meg másnak úgyse kellenék, jobb, ha elfogadom.

2020. jan. 2. 19:22
 4/12 A kérdező kommentje:

#2-es:


Nem, nem kaptam egy petákot se.


Egy hónapban jár 5 nap szabadság. Ez úgy történt, hogy pont egyik hónapban ezt a szabadságot töltöttem, amikor rátelefonáltam, hogy a következő héten, hogyan leszek beosztva. Mondta, hogy most majd nem kell menni, szól, hogy mikor. Később kérdezgettem, hogy mi van a szabadságpénzzel. Azt mondta arra is, hogy majd. Néhány héttel később le is tagadta, hogy járna. Utána kérdeztem meg kolléganőket a konyhán, akik azt mondták, hogy hazudik, mert igenis jár. Mikor ezzel megkerestem a főnököt, akkor azt mondta, hogy "úgyis kevés pénz, akkor minek adja oda".


Azóta se láttam se a szabadságpénzt arra az öt napra, se mást.

2020. jan. 2. 19:25
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Örülj neki. Nekem is ilyen munkahely kéne, ahol csak a fizetést kell felvenni. Van felvétel?
2020. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért örüljek neki? HÓNAPOK ÓTA NEM ADOTT EGY FORINTOT SE. És még dolgozni se hív be, hogy kereshessek.
2020. jan. 2. 19:29
 7/12 A kérdező kommentje:
A könyvelője azt mondta, hogy ez nem így működik, fizetnie kéne, de a főnök köti az ebet a karóhoz, hogy ő nem tartozik semmivel.
2020. jan. 2. 19:30
 8/12 anonim válasza:
100%
Hívd fel a munkaügyi felügyeletet! És mondd el nekik,ezt!
2020. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pert kell indítani ellene az elmaradt béredért. Első körben a munkaügyi békéltető testület hét kell fordulni.

Az adóhivatalnál meg kell kérdezni hogy egyáltalán fizetett-e be bármi járulékot korábban is vagy csak hazudta hogy be van jelentve 4 órába. Nyugdíj mellett a tb-nél nem derül ki az elmaradás.

Ha korábban fizetett járulékot de most már nem fizeti, akkor az a kérdés önnek milyen szerződés van a kezében. Ha van munkaszerződés, és közben kapott az államtól támogatást is ön után, akkor adócsalást követett el ha nem fizette a járulékot és a bért. Első körben megfenyegették, hogy vagy kifizeti a rendes bért visszamenőleg és felmondással amit még kell, vagy az adóhivatalhoz megy. Ha ez nem használ, akkor csak be kell menni az adóhivatal a és mindent elmondani. Hatalmas büntetést szabnak ki rá.

2020. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést a hibákért, remélem azért érthető volt. A telefonom szereti átírni a szavakat.
2020. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!