Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az asszisztens hatàrozat...

Az asszisztens hatàrozat nélkül nem akar tàppénzre venni, most kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Kollègàmnak pozitív lett a tesztje, nekem negatív. Jelentve lett a megfelelő szervnek, a főnököm azt mondta várjam az emailt, abban lesz a határozat. Addig telefonàltam a háziorvosnak, ahol az asszisztens azt mondta a határozat nélkül nem tud tàppenzre venni, persze én maradjak itthon 10napig.

5napra tudnak visszadàtumozni, ha addig megjön.. máskülönben nem írnak ki.

Kolleganőmet egyből tàppénzre vette az orvosa.

Most ezt hogyan? Valaki felvilàgosítana?


2020. dec. 3. 06:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az orvossal, ne az asszisztenssel!
2020. dec. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak tünetmentes kontakt vagy, ráadásul a teszted is negatív, akkor nem vehet táppénzre. Sajnos ezt a 10 napot szabadságon kell otthon töltened.
2020. dec. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Remélem ez így egy vicc, hiszen decemberben az emberek 99%-ànak a szabadsàga elfogyott :D
2020. dec. 3. 07:54
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

És arról hol tehet az asszisztens, hogy neked nincs szabid?

Ha tüneted nincs, nem vehet keresőképtelen állományba, ha lesz határozat a közeü elkülönításről, csak akkor.

Hívd fel, mondd, hogy köhögsz.

2020. dec. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Fizetetlen nem fogyott még el. Sajnos nem vicc. Egy munkatársam idén már háromszor volt kontaktként karanténban, plusz volt egy 2 hetes leállásunk is a covid miatt. Nálunk sincs már senkinek se szabadsága.
2020. dec. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kontaktként határozat nélkül szerintem nem vehet fel tp-re. NNK-t próbáld felhívni, hátha tudnak segíteni.
2020. dec. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Egy asszisztens NEM VEHET táppénzre, ez az ORVOS feladata!
2020. dec. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nézd, most lehurroghat mindenki , és én is utálok hazudni, de sajnos ebben a helyzetben azt kell....ha így nem megy, akkor telefonálj be ma , hogy az este belázasodtál, fáj a torkod, rosszul vagy.

Úgy sem fogja kihívni rád a tesztelőket (én is már hétfő óta arra várok, hogy jöjjenek ki) és nem tudja bebizonyítani sem , hogy nem vagy influenzás.

Ennyi...így már kénytelen lesz kiírni.

Sajnos ők sincsenek könnyű helyzetben, én megértem, de én azt gondolom , hogy könnyebb nekik, ha inkább hazudsz....

Én őszinte voltam az asszisztenssel , bár nekem ugyanilyen okok miatt pozitív lett a tesztem , viszont mondtam hogy nincs tünetem.

Azt mondta akkor nem kérhet nekem tesztet és akkor elkezdtem mondani, hogy de végül is kapart kicsit a torkom, meg a végén mondtam azt is hogy ha kell akkor köhögök is..:D hát most tök ciki, de én is eü dolgozó vagyok( csak más területen , nem kórház) és most tényleg az embernek így ahogy mondod, az összes szabadságunkat kivettük mi is még márciusban és most megint másodjára is le kellett állnunk a munkával, miközben az ember folyamatosan fizeti a nem kevés adót....

3 hónapig nem dolgozhattunk , most megint le kellett állnunk, ok kaptunk az év elején kormánytámogatást, de most pl nem kapunk semmit, mert elvileg nincs akadálya hogy dolgozzunk, igaz 2 hét volt , mire tisztázódott, és közben 2 ember lebetegedett így most egy 3. pozitív teszttel nem tudtunk elkezdeni dolgozni....

Én személy szerint még soha nem voltam táppénzen és 34 éves vagyok...

Folyamatosan dolgoztam, sokszor betegen is, aztán amikor megjött az eszem akkor legalább annyit megtettem, hogy otthon maradtam és vettem ki szabadnapot amíg meggyógyulok...szóval én azt gondolom ez a minimum!

Sajnos ez egy rossz helyzet, és megmondom őszintén, hogy nekem se lett volna így karácsony előtt plusz 20 ezer forintom , hogy magán teszteltessek, így amikor az ember még azt sem tudja kap e egyáltalán rendes fizetést a karácsony előtt....

Szóval kedves kérdező, hazudj....

És ne legyen lelkiiesmeretfurdalásod....tudom , én is ilyen vagyok, és én nagyon is becsületes embernek érzem magam, néha túl becsületesnek is, de ebben a helyzetben most sajnos hazudni kell, mert senki nem segít rajtad és valamiből fizetni kell a számlákat, meg valamiből meg kell élni az embernek...

2020. dec. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Engem is az asszisztens vett táppénzre...én is végig csak vele beszéltem...

nyilván az orvos írja alá, de általában mindenki az asszisztenssel beszél.

2020. dec. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is sokan szívnak ezzel, pláne akinek több gyereke is van és kontaktokként váltva kerülnek 10 nap karanténba. Jellemzően a családtagokat már nem jelölik kontaktnak, így nem jogosultak táppénzre, de a munkáltató nem engedi őket dolgozni. Ha a home office nem játszik, táppénz csalni pedig nem akar az illető, akkor fizetés nélküli szabadságra kell menni.

Érdeklődj a munkáltatódnál, hogy hogyan lehetne áthidalni a helyzetet, elvégre nem saját felelőtlenséged miatt kerültél karanténba, hanem egy kollégád miatt.

2020. dec. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!