Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bunkóság ilyet kérni az...

Bunkóság ilyet kérni az orvosomtól?

Figyelt kérdés

PCOS problémák miatt fogamzásgátló szedését javasolta az endokrinológusom, viszont a nőgyógyászom Budapesten van, én meg már hazajöttem vidékre az ünnepek miatt.

Azért, hogy elmenjek a receptért, 450 km-t kéne vezetnem (oda-vissza), ami benzinben sem kevés és időben sem, a napon nagyobb része elmenne ezzel és vizsgaidőszakban most ez az út nem nagyon hiányzik...


Viszont hallottam, hogy lehet már olyat csinálni, hogy az orvos felírja a receptet, én pedig a gyógyszertárban a TAJ-kártyámmal kiváltom, nem kell a papír alapú recept hozzá.

Szerintetek ilyesmire illetlenség lenne megkérnem a nőgyógyászomat?

Nyilván ha nagyon muszáj, akkor elmegyek én magam a receptért, de na, azért nem egy fél órás útról van szó.


2020. dec. 16. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell hozza a nogyogyaszod. Fehivod a haziorvosod telefonon, xy fogamzasgatlot szeretnek mert a koronavirus miatt nem tudok eljutni a nogyogyaszomhoz, e-receptre szeretnem.

Ez igy mukodik ma mar. Nem is kell semmilyen gyogyszer miatt szakorvosi rendelobe miatt. Legalabbis az ilyenek miatt biztos nem.

2020. dec. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták, hogy háziorvos ilyet csak azután ír fel, ha nem először fogom szedni.

Én most kezdeném el, ez nem jelent problémát?

2020. dec. 16. 15:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igy van.. Nehogy vezess 3-4 orat feleslegesen. Az e-recepnek ma mar minden orvosi rendelőben elerhetove kellett valnia. Kötelező.

Hivd fel az orvost kerd meg a fogalzasgatlo felirasara. Max megkerdezi hogy szedtel e mar. En mindig igy intezem.

Nogyogyasz nem biztos hogy tud adni e-receptet, de egyebkent se tőle kell az ilyesmit kerni:)

2020. dec. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Hat mondd meg neki hogy a nogyogyasz ezt ajanlotta. Egy kerdest mindenkepp meger.
2020. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Az endokrinológus is felírhatta volna. Tehát -ha már ő javasolta és nem volt képes egy rohadt receptet adni mellé - akkor felhívhatod őt is.

2. Ha normális a háziorvos, ő is felírhatja.

3. És igen, a nőgyógyász is felírhatja.

2020. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el kocsival. Személyesen kérd meg. Személyesen sem fog adni receptet, de a hülyéknek jár a hosszú út!
2021. jan. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!