Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem tudok orvoshoz menni?

Nem tudok orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

(Sajnálom hogy hosszúra sikeredett, de nem nagyon tudom összeszedni a gondolataimat)

Egy elég összetett témáról van szó, igazából 2 dologra szeretnék álaszt kapni.

17F vagyok, 3 éve lakom pesten, korábban vidéken laktunk és volt háziorvosom, ha bármi volt odamentem és kész. Ugye van a jelenlegi körzeti háziorvosom, azonban a járvány alatt szerettem volna elmenni hozzá megfázásszerű tünetekkel, de a portástól megkaptam (akárhányszor odamentem) hogy kizárólag telefonon beszélhetek az orvosommal, hogy időpontot kérjek.

Na most hiába hívogatom napi 50x (igen, reális szám, tényleg egész nap próbáltam elérni) Heteken át ez ment. Volt hogy helyettest kellett hívni, az azt mondta nem ő helyettesíti, pedig a portán az ő számát kaptam meg, akkor kaptam egy harmadik számot, az meg szintén b*szik felvenmi, tehát ugyanott vagyok mint előtte. Soha életemben nem találkoztam a “háziorvosommal”, ami szerintem elég csúnyán tanusítja az egész egészségügyet.


A történet másik fele, amikor otthon lázat mértem magamnak (még mindig ezekben a napokban járok) és anyámék máris elküldtek az ügyeletre, hiszen korona is lehet. Elmentem, ott behívtak egy tesztre, de a folyosón elájultam (azt mondták a stressz okozta és a nagy felfordulás. Nem állapították meg mi a problémám, ott is megkaptam hogy háziorvos így meg úgy, pedig magyarázom nekik hogy fel sem veszi a telefont, nemhogy odamenjek a rendelőjébe! Szóval ott az ügyeleten csináltak vérnyomást meg mindenféle alap cuccoz, aztán hazamentem. Otthon nézik anyámék az ambulánslapon hogy 7.3 a vércukorszintem, és ez nem túl okés, (az ügyelet előtt 1-2 tál gabonapelyhet ettem) Az orvosok szóba sem hozták akkor.


Na most felmerült bennem hogy lehetek cukorbeteg? 7 éve hordok szemüveget/kontaktlencsét -4 dioprtiával, szoktam szédülni is. Illetve nagyon sovány vagyok, ami viszont nem jellemző a cukorbetegekre.


Tesztre nyilvánvalóan nem tudok elmenni, mert semilyen orvost nem tudok elérni, viszont aggódok a saját egészségem miatt.


A kérdéseim tehát:

Mi a teendő ha egyáltalán nem tudok elérni háziorvost?

Mi lehet ez az egész? Lehetek cukorbeteg?


2020. dec. 17. 03:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A gabonapehely nagy részt szénhidrát, cukor, rendben van, ha fogyasztás után magasabb a vércukor. Ezek alapján valószínűleg nem vagy cukorbeteg.

Ha ezen aggódsz, akkor együk reggel nem eszel, iszol és elmész a legközelebbi gyógyszertárba egy gyors mérésre, pár száz forint.


A másik pedig a háziorvos. Valóban nem lehet most csak úgy menni, telefonon kell egyeztetni. Azt tudni kell, hogy csak rendelési időben veszik fel a telefont, meg kell nézni mikor rendel. Hiába hívod a számot 8-3-ig,ha aznap 4-8-ig rendel, senki nem fogja felvenni.

Amúgy 17 éves vagy, kérj segítséget a szüleidtől!

És még annyi, hogy koronás tünetekkel nem szabad sehova menni, még az ügyeletre sem.

2020. dec. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát amikor én is akartam elérni a házi orvost, kb nekem 50szer kellett hívnom, aztán mondták, h helyettest hívjuk. Na őt is kb 30szor. Nagyon gáz helyzet volt... Ez kB szeptember körül lehetett.
2020. dec. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendelési időben hívtam pedig :(

Egyébként köszönöm a válaszokat

2020. dec. 17. 13:02
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sajnos ez reális amit írsz és nem tudsz vele mit kezdeni sem, borzasztó. A 7-es cukor, ha ettél előtte, nem sok, de attól amúgysem ájulsz el.
2020. dec. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!