Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miert mondjak azt, hogy...

Miert mondjak azt, hogy muszaj elernunk a nyajimmunitast?

Figyelt kérdés

Ha teszem azt en beoltatom magam, a szuleim, baratnom beoltatja magat (ergo, akik fontosak nekem), akkor nekem miert kell azzal foglalkoznom, hogy a szomszed, a penztartos, a munkatarsam vedett e?


Ha az oltas valoban ved, akkor engem, es a tobbi beoltottat vedi.


Miert kell nekem a nem beoltottakkal foglalkoznom?

Elso sorban azokra gondolok, akik nem akarjak beadatni magunknak.


2020. dec. 27. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Mert ha nem oltatják be, kapják el elegen az EÜ ugyanúgy le lesz terhelve. Az neked is rossz, ha minden kórházi ágyon COVIDosok vannak amíg te vagy egy családtagod mondjuk infarktust kap, de nincs orvos vagy kapacitás az ellátására.
2020. dec. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Ennek a kérdésnek több oldala van.


Egészségügyi szempontból nem mindenki oltathatja be magát. Igazából még nem olvastam utána, de simán elképzelhetőnek tartom, hogy bizonyos betegségek megléte esetén nem ajánlott az oltás. Szóval ha a pénztáros nem akarja beoltatni magát, az ilyen szempontból az ő baja, de ha nem ajánlott beoltatnia magát, akkor az valahol társadalmi felelősségünk őt is védeni.


Aztán van a gazdasági oldal: mondjuk pincér vagy és beoltatod magad, akkor az jó neked, de ha te vagy az egyetlen oltott ember, akkor az étterem továbbra sem nyithat ki, neked meg nem lesz pénzed semmire.


A szociális része: ha te és családod az egyetlen, aki beoltatja magát, akkor továbbra is maszkot kell viselned, a gyerek nem mehet iskolába, buktad az edzőtermet, nem tarthatsz osztálytalálkozót...


Ha nem oltatja be magát, akkor belehalhat valaki, de ez kb. senkit nem érdekel. Ami fontos, hogy amíg belehal, addig is terheli az egészségügyet kapacitását és pénzügyileg is, magyarul rohadt sokba kerül, plusz ha eltöröd a lábad, nem biztos, hogy ellátnak.

2020. dec. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jo, van erre is otletem.


Ha mindenkinek elerheto a vakcina, es aki nem adatja be maganak, az keruljon hatrebb a sorba.


Legyen covid reszleg, es legyen nem covid reszleg.


A nem covid reszlegbe jarhasson az ember kivizsgalasra, mutetre, szemeszhez, vervetelre stb.


Itt ne kelljen maszk se, csak olyan jojjon ide aki bevan oltva, csak olyan orvos/apolo dolgozzon aki bevan oltva.


A covid osztalyon meg dolgozhat olyan orvos is aki bevan oltva, mivel o vedett, es olyan is aki nem akarta beoltatni magat.


Ha betelik, akkor aki vegstadiumu azt kapcsoljak le, temessek el, es johet az agyra a kovetkezo virustagado a gepre.


A lenyeg: miert a normalis emberek keruljenek hatranyba a hulyek helyet?

De meg is valaszolom:mert ilyen a vilagunk, amirol en beszelek, az utopisztikus. :)

2020. dec. 27. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Még egy gond: mivel az oltás nem 100%-os hatékonyságú, csak valamivel 90% feletti, ezért amíg nincs nyájimmunitás, addig az oltottak majdnem egy tizede továbbra is veszélyben van, miközben biztonságban hiszi magát, így sokkal felelőtlenebb dolgokat is megtesz, mint egy oltásra váró.


"amirol en beszelek, az utopisztikus"


Én semmi utópisztikusat nem látok abban, hogy "hagyjuk a butákat meghalni, ahelyett, hogy megóvnánk őket a butaságuktól".

2020. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De mit csináljon a pincér, akinek továbbra sem lesz munkája?
2020. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Vegyunk egy munkaltatot aki szeretne ujranyitni az ettermet.


Kapjon nyitasi engedelyt, amennyiben olyan emberekt vesz fel, akik be vannak oltva.


Ennyi :)

2020. dec. 27. 14:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Aki ennyire buta, azt nem tudod sajat magatol megvedeni.
2020. dec. 27. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
De miért ne mehetne az oltatlan a nem covidos részlegekre? Annak úgysem lesz ott baja, aki beoltotta már magát, nem? A többi meg - meg ő maga is - vessen magára. Étterem, iskola ugyanez. Miért kellene ezeket, bármit, oltáshoz kötni, hiszen, aki akarta az megvédhette magát az oltással, aki meg nem akarta, az nem.
2020. dec. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Vegulis igazad van
2020. dec. 27. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!