Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki koronavírussal kórházba...

Aki koronavírussal kórházba kerül, de egy héten belül hazaengedik, annak otthon karanténban kell lennie?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig?
2020. dec. 28. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Ha van negatív teszted mehetsz utcára. Dolgozni viszont kétlem. (Munkáltató kéri hogy legyen 1-2 negatív teszted.) Viszont ha van egy kis jóság benned nem mész még utcára. Egyrészt ne fertőzz meg mást. Másrészt pedig van erőd rohangálni? De azt ne mondd már, hogy nem mondták el mikor kiengedtek...
2020. dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én még nem voltam kórházban koronavírussal (és nem is szeretnék bekerülni), de az egyik családtagom lehet, hogy holnap kórházba megy, ezért kérdezem.
2020. dec. 28. 23:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Oh értem. Ha már most pozitív már most sem mehet úgy sem sehova. Ha pedig be kerül a kórházba negatív teszttel engedik úgy is csak ki. Akkor kell rákérdezni erre, de ők is elmondják majd maguktól. :)
2020. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem Magyarországon dolgozom, de itt úgy van a rendszer, gondolom hasonló lehet ott is, hogy akik kórházi ellátásra szorulnak bentmaradnak, még nem stabilizálódik az állapotuk. Legyen az 1 hét vagy 2, de tesztet nem feltétlen csinálnak, hogy csak akkor mehess haza, ha negativ vagy.

Kiírnak egy időpontot, amikor meg kell jelenned tesztelésre. Addig otthon kell maradni.

Ha családtagod, vagy akivel együtt élsz, pozitív, akkor jelentkezhetsz, hogy volt a közeledbe fertőzött, és téged is tesztelnek.

Dolgozni pedig ugyan úgy nem mész, mint az utcára. De ha voltál vizsgálaton, akkor el fognak végezni tesztet így is úgy is. Ezután pedig mehetsz dolgozni.

2020. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Hogy kell-e negatív teszt, az a munkáltatótól függ csak, hivatalból nem csinálnak.

Protokoll van rá hogy meddig maradj otthon, nem emlékszem már pontosan mi, talán X lázmentes vagy tűnetmentes nap.

Viszont ezt a kutya nem ellenőrzi (sajnos). Ellenőrizni csak azokat tudják, akiknek konkrétan karanténhatározatuk van, olyankor meg egyértelmű, hogy az meddig szól. Személy szerint abból még csak zárt végűt láttam, de nem kizárt, hogy van nyitott végű is.

2020. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!