Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A közgyógyellátási igazolvány...

A közgyógyellátási igazolvány számláján az összeg minden év végén, nullázódik, vagy amikor az érvényességi ideje lejár?

Figyelt kérdés
közgyógyellátás
2020. dec. 30. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Közgyógyra azok a gyógyszereket írják,melyek erre kiadhatók.

Itt nincs összeg,érvényességi határ idő van .

2020. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt a bugyuta kérdést
2021. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem értem mi a probléma a kérdéssel. Kb 15 éve van a zöld színű közgyógyellátási igazolványom. (Amikor lejár meghosszabbítom és van új.) Valóban nem adható minden gyógyszer erre, csak némelyik. Viszont a közgyógy keretösszeg nem korlátlan. Többször előfordult, hogy 3 havi gyógyszerem kb 40 ezer ft-ért kiváltottam és egy darabig nem tudtam más gyógyszert pl közgyógyra íratni és várnom kellett, kb 1 hónapot amikor jelezte a patikus, hogy ismét van összeg a közgyógy keretemen és tudok közgyógyra gyógyszert felíratni és kiváltani, mert kimerítettem a keretösszeget.

A patikában gyógyszerkiváltáskor az árcédula mellé csatolt közgyógy keretösszegből látszik, hogy néhány havonta megy rá tizennéhány ezer ft, amiből bizonyos készítményeket feltudok íratni az orvossal közgyógyra és amikor kiváltom, ebből a keretösszegből levonódik az adott gyógyszer ára.

Viszont évente egyszer leszokott nullázódni a rajta lévő összeg valóban teljesen. Arra nem emlékszek, hogy ez dec 31-én van, vagy amikor lejár az érvényességi ideje az igazolványnak.

2021. jan. 11. 19:11
 4/4 anonim ***** válasza:
A közgyógy igazolvány lejártakor nullázóik le az összeg. Én leg utóbb 4 évre kaptam. Nekem most fog le járni. De alap esetben 1 év a közgyógy igazolvány. És az igazolvány le járta napjával, a rajta maradt összeg elvész / le nullázodik. És ha új közgyógy igazolványt kérsz, akkor a régi közgyógyról nem vihető át az új igazolványra a réginek az egyenlege!
jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!