Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A jelenlegi veszélyhelyzetben...

A jelenlegi veszélyhelyzetben mennyire necces bejutni szakrendelésre?

Figyelt kérdés

Reggel akarom felhívni őket, de jó lenne tudni, mire számítsak?

Ha régi probléma, ami kiújult - tehát már voltam ott régebben - akkor fájdalom esetén van esély rövid időn belül bejutni?

Illetve: ha olyan jellegű a fájdalom, hogy a beteg nem tud tőle bemenni, lehet kérni betegszállítást? Azt hogy hangolják össze az időpont kéréssel? Hogy működik ez most?


2021. jan. 3. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azt mondják majd, hogy szedj fájdalom csillapítót a fájdalomra. Azt hogy mennyire sürgetik az ellátást, azt majd szerintem az attól függ, hogy milyen betegség lehet.
2021. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még akkor is, ha annyira erős a fájdalom, hogy konkrétan járásképtelenné tesz, pedig napok óta fájdalomcsillapítókon élek?
2021. jan. 3. 20:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Felhívod őket és kiderül, de mivel nem tudjuk mi a baj, csak általános fájdalmat írsz, szerintem ez halasztó jellegű lesz.
2021. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3: Én sem tudom. Porckorongsérv gyanú, de lehet idegbecsípődés is, illetve bármi, ami nyilalló, görcsölő fájdalmat okoz a gerinc mentén. Csak azt tudom, hogy csak nagyon nehezen, nagy fájdalmak árán és csak nagyon rövid idöre tudok lábra állni.
2021. jan. 3. 20:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor mentőt kell hívni,és bevisznek a sűrgősségire.
2021. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utána olvastam, nem igazán tartozik a sürgősségi ellátások közé, azok a tünetek hiányoznak, amik ezt lefednék. Azt ajánlják, hogy fekvés, fájdalomcsillapítás, és ha pár napon belül nem múlik, akkor doki.

Mindenesetre reggel kiderül. Remélem, nem ráznak le azzal, hogy feküdjek, és szednek fájdalomcsillapítót. :/

Egy neurológushoz, esetleg egy MRI-re jó lenne bejutni. :(

2021. jan. 3. 21:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem, mondd azt hogy krónikus probléma volt (ami igaz is), de most elestél, vagy rosszul mozdultál és nagyon fáj, nem tudsz menni/felkelni, stb. És hivhatsz mentőt.
2021. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mit mondtak?
2021. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8: Nem mondták ki, de a lényeg az kb, ha nem covidos vagy, dögölj meg!

Kaptam újabb gyógyszereket. Kértem beutalót idegsebészetre (azt ajánlották, de ezt is úgy, hogy konkrétan én kérdeztem rá, hogy esetleg nem kellene-e megnézni, mi okozza?). Tekintettel arra, hogy tüneteim és fájdalmaim vannak, munkaképtelen, és majdnem járásképtelen vagyok, "nem kell" sokat várnom. Január 18-ra kaptam időpontot.

2021. jan. 4. 20:38
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy ebben a helyzetben és sajnos a legtöbb eü intézményben ahogy hozzáállnak, ez egy elég elfogadható időpont.
2021. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!