Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A jelenlegi vírushelyzetben...

A jelenlegi vírushelyzetben lehet menni háziorvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy felfáztam, bíztam benne, hátha elmúlik magától, de nem. Rengeteg kell pisilnem és fáj is, valószínű valami gyulladás és kellene rá gyógyszer. Na már most nem tudom jelenleg, hogy működik a háziorvosos dolog. Ha nem muszáj, nem mennék be egy rakás beteg ember közé, főleg nem ebben a járvány helyzetben. Ilyenkor mi a teendő? Fel kell hívni a dokit és kérni, hogy online írjon ki receptet? Volt már ilyen bajom, akkor is felírt egy gyógyszert, ami seperc alatt helyrehozott. Valaki tud ennek a menetéről valami infót? Köszi.


2020. ápr. 27. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet menni, viszont ha a dokitok 65 év feletti, akkor nincs ott, szóval akkor csak telefonon lehet (és felírja a felhőbe). Ha 65 év alatti, akkor is én felhívnám a helyedben, hátha felírja anélkül is, hogy bemennél - ha már egyszer bevált ilyen problémára egy gyógyszer. Aztán persze vagy sikerül így elintézni, vagy nem. Amúgy nekem be kellett mennem - táppénzes papír miatt -, de mondták, hogy menjek nyugodtan, nincs ott kb senki, és tényleg. Az a csomó ember, aki csak receptért járt be eddig, meg az idősek, akik csak beszélgetni akartak (gyakorlatilag) az orvossal meg a rendelőben a többi beteggel, mert otthon magányosak, azok most nincsenek ott.
2020. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Telefonálj le! Ha úgy látja a doki, behív időpontra, ha elég gyógyszert felírni, felírja e-recepten, nem kell lemenned, csak a gyógyszertárba.
2020. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!:) Bőven 65 év feletti a doki, szóval akkor inkább odatelefonálok és megpróbálom így elintézni. Köszi még1x.
2020. ápr. 27. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!