Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik, ha félreszúrják...

Mi történik, ha félreszúrják a fontos gyógyszert?

Figyelt kérdés
Például vannak az SMA-s betegeknek a 700 milliós gyógyszer, amit úgy tudom, hogy szúrva adják be. De mi történik, ha nemes egyszerűséggel rosszul szúrják be a tűt? Oda a 700 milliós gyógyszer? Nekem a nővér a sóoldatot szúrta félre, egy része a bőröm alá ment, nem az érbe, ami miatt kezdett felpúposodni a bőröm. Csak annyit mondott, hogy ez már úgyis az utolsó adag. Nyilván a fontosabb löttyöket nem nővérek adják be, de a doki is hibázhat.

2021. jan. 9. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Beadják mégegyszer
2021. jan. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aha. Aztán ez hogyan zajlik? A klinikáról felhívják az európai gyógyszerügynökséget, hogy küldjenek már egy újabb 700 milliósat, mert Józska doktor félreszúrt?
2021. jan. 9. 00:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. jan. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A betegnek lehet 700milla, de nem annyi az előállítási költsége.

Egyrészt hozzáértő adja be aki tényleg figyel. Másrészt szerintem ilyen esetben fizetné a kórház.

Aki meg ért hozzá az ritkán hibázik.

2021. jan. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdés amúgy nagyon jó, mert nyilván van esély arra, hogy félreszúrnak, bár nagyon kicsi. Gondolom akkor jelzik, hogy nem sikerült beadni és akkor újra kell, de bőr alól is felszívódik előbb-utóbb.
2021. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kórház felelősség biztosítása kifizeti a doki helyett.
2021. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Majd felszívódik onnan. Ha bent van a tű akkor a téma már nem mehet kárba. Az a gáz ha a földre folyik
2021. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!