Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha megjott a menstruaciom...

Ha megjott a menstruaciom akkor most elmarad ez a fontos vizsgalat amire honapokat vartam eddig es lehet hogy rakos vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon roviden.


Vastagbel tukrozesem lesz a gasztron. Es ott le kell alulrol vetkozni. Bugyit ertelemszeruen le. 10-60 percig is tarthat a vizsgalat. Es nekem megjott a menzeszem. Hasznalok tampont de nagyon eros a verzesem es 40 perc utan cserelek mindig es eleve azert elofordulhat hogy ott marad vertfolt a nemiszervemen es latszik a tampon madzaga stb Nem tudom hogy lehetseges e igy a vizsgalat??


Fekete a szekletem 5 honapja. Rengeteget fogytam. 16 kgt. A covid ideje alatt a surgossegin nem csinaltak semmit. Toltak huztak es 2 honappal ezelott holnap utanra kaptam idopontot.


Elmennek ezutan maganba es telefonaltam is de 100 ezer felett lenne a vizsgalat. Es nem tudok ennyi penzt felre rakni.


Nem szamitottam a noi gondra. Pont holnap utanra lesz a legerosebb a verzesem. Mert az elso napok gyengebbek.


Legkozelebb megint 1,5 vagy 2 honap mulva kapok idpontot es addigra nagyon rossz lehet a helyzetem.


Csak az erdekel hogy szerintetek lehet e menstrualva egy ilyen vizsgalatot csinalni? Ha szovetmintat vesznek stb stb akkor lehet 1 oras is az egesz addigra meg ott ataznek. Es boditas is lenne amugy..


Hivtam az orvost de nem vettek fel 1x sem.



2020. szept. 2. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el mindenképp a vizsgálatra. Esetleg próbálj meg nagyobb tampont használni, ha a madzag esetleg kilátszana,ne foglalkozz vele, láttak már ilyet,vagy ha kicsit véres lesz ott valami az sem számít, egy kórházban ez mindennapos, vigyél magaddal törlőkendőt,zsepit. Legfontosabb,hogy túl legyél a vizsgálaton!
2020. szept. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt gondolom! Ott jelezheted a problémát és a félelmedet, ha jó fej az orvos, de nem fog vele foglalkozni. SOS esetben még nőgyógyászati vizsgálatot is elvégeznek menstruáció alatt és ott értelemszerűen nincs még tampon se felhelyezve.
2020. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én voltam így, megcsinálták a vizsgálatot, és csak negyed óra volt.
2020. okt. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező! Elmeséled mi volt?
2020. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!aha:)


Lehet ugy is ha menstrual az illeto. (Tampon kell a betet nem opcio..akkor inkabb elhalasztjak) szoltam a dokinak es o mondta hogy nem akadaly.


Amugy "boditas" volt de semmit nem hasznalt. Mindent ugyanugy ereztem es fajt is!!! Vegig kommunikaltam a dokival..vagyis mondhatni kotelezo volt mert ha nagyon felfujtak levegovel a hasam nagy es kemeny lett ami elviselhetetlenul fajdalmas volt. Ilyenkor azonnal szoltam es mar vissza is szivtak a levegot. Amugy a vizsgalat maga kb 10 perces volt..ami kb 1 oranak tunt a fajdalmak miatt. Szoval tenyleg semmi jelentosege nincs a boditasnak. A fekete szekletem elmult.

Roviden: cukorbeteg vagyok (1es) es ezert fogytam ennyit de keson kaptam eszbe mert nem gondoltam hogy ez lesz..sokat ittam egy ideje..de azthittem hogy csak mert egyszeruen szomjas vagyok. Ereztem azt is hogy mintha romlott volna a latasom..mert foleg reggel de rohadt homalyosan lattam mindig. Valahogy a fekete szekletemmel voltam elfoglalva es nem ezzel.

2020. nov. 10. 15:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy fájt, de a lényeg, túl vagy rajta!!
2020. nov. 11. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!