Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most hogy jan 1-től bűncselekm...

Most hogy jan 1-től bűncselekmény a hálapénz adása-elfogadása aki eddig adott ezután nemfogtok?

Figyelt kérdés

2021. jan. 10. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem adok, ez magánklinika, itt el sem vehették eddig sem.
2021. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
De ugyanúgy adni fogok. Miért ne tudnék adni valakinek pénzt, ha szeretnék? Ez nem tiltott dolog. Utcán is bármikor adhatok bárkinek, vagy bárhol. Annak adok ajándékként pénzt, akinek én jónak gondolom. Csak akkor nem azt fogom mondani az orvosnak, hogy hálám jeléül x összeg, hanem ezt ajándékból adom, vagy szeretném meghívni a doktor urat egy kajálásra, csak sajnos sietek, de itt van x összeg nyugodtan menjen el belőle enni pl. Minden csak kommunikáció kérdése, hogyan tálalod a másiknak.
2021. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Természetesen adni fogok. Eddig is mindig négyszemközt adtam át a pénzt. Az orvos, aki kezelt/műtött, csak nem szalad a rendőrségre, hogy feljelentsen! Esetleg nagyobb arányban utasítják vissza az orvosok. De szerintem többségük csak amiatt, mert tart tőle, hogy a beteg be akarja ugratni őket, és utána ő jelentené föl az orvost.
2021. jan. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Orvosként az a véleményem, hogy a válaszok remekül példázzák, hogy a betegek egy jelentős része, mennyire korrupt.
2021. jan. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
4-es, áruld el nekem, mi köze van a korrupcióhoz annak, hogy a műtét befejeződése után, mikor már otthonról megyek vissza egy héttel később varratszedésre, akkor az orvosnak adok pénzt. Kit korrumpálok akkor? Miféle jogtalan előnyt tudok szerezni, amikor már mindenen túl vagyok?
2021. jan. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Adni fogok, nem lenne jó pl a legközelebbi műtét után megdögleni....
2021. jan. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem aki eddig adott önszántából, most is fog. Bár nem igazán értem miért ad, de ez egy másik téma.
2021. jan. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Épp az ilyenek miatt nem fog megszűnni a hálapénz.

Azt hiszitek emiatt jobb ellátást kaptok? Évekig dolgoztam kórházban, sok orvos csak a pénzt látta a betegekben, ugyanúgy csak húsnak tekintették őket, mint azokat akik nem fizettek. Csak szemtől szembe ment a jópofizás... És ha vki csak 20-30e-t adott a borítékban, azt legjobb esetben csak elmondták egymás közt mindennek, rosszabb esetben a nevét is felírták a listájukra és ezután nem voltak elérhetőek amikor a beteg hívta őket telefonon. De nyugodtan pénzeljétek őket tovább, habár most már normális fizetést kapnak...

2021. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Édes istenem, és sír a szájuk hogy némelyik orvos penzehes. Ti termelitek ki az ilyeneket ezzel a viselkedessel.


Én nem orvos vagyok csak eü szakdolgozo, de olyan területen dolgozok hogy közvetlenül én kezelem a betegeket, nem az orvos és emiatt gyakran nyomkodjak a borítékot a zsebembe. Gyűlölöm. A normálisabbja megerti elsőre hogy a nem az nem de van akivel szinte kozelharcot kell vívni hogy békén hagyjon. Azt utalom a legjobban mikor a kezelesek előtt adja. Mert tudom hogy azért csinálja mert elvar valamit. Tudjátok milyen sértő ha nem nézik ki belőled hogy pénz nélkül is normális vagy és tisztességesen elvegzed a munkád?

2021. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Utolsóval messzemenően egyet kell értenem.
2021. jan. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!