Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hasi ultrahangon mi látszódik?

Hasi ultrahangon mi látszódik?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam rajta, hogy ugye a hasi UH-n megnézik a májat, epét, húgyhólyagot, prosztatát/méhet/petefészket, hasnyálmirigyet, veséket, látszik, hogy ha van hasi folyadékgyülem, vagy ha az erekkel van valami, vagy a nyirokcsomókkal.


No, de mi a helyezett a "feljebb" lévő dolgokkal? Úgy értem, ha a bőr alatt, van esetleg egy lipóma, vagy akármilyen kis göb, és mondjuk a májnál lévő bőrnél van, miközben nézi a doktor a májat, nem "akad" bele a képbe, hogy hopp van itt valami? Vagy ez beállítás kérdése, hogy milyen mélyre nézzen be az UH? Remélem érthető.



2021. jan. 19. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, azok, amik a bőrben lehetnek, azokra nem érzékeny az UH vizsgálat. Amúgy igen, a mélységet lehet állítani, de ez inkább alkati célból történik, nem pedig azért, hogy a bőrt is UH-al vizsgálnák
2021. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Első nem jól írja.

A kérdés összetett, mert van olyan hasi ultrahang fej, amivel lehet bőr alatti területet, ízületet, inakat is vizsgálni. A kérdés az, hogy milyen vizsgálatra mész. Ha pl. hasi ultrahangra, akkor neked nem fogják a bőr alatti területet nézni, a hasi ultrahang fej erre nem alkalmas, a vizsgálófej mélység állítási lehetősége viszont arra való, amit az első ír, illetve hogy mekkora a zsírréteg amin át kell látnia.

2021. jan. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván én is úgy értettem, hogy amennyiben egy klasszikus értelemben vett, értett "hasi UH" vizsgálatra megy, akkor ott ezt nem fogják vizsgálni, mert az nem erre van becélozva. Amúgy azért az eléggé mindegyik diagnosztikai eszközre igaz, hogy célzottan használjuk őket, konkrét kérdések, konkrét diagnosztikai lépések megválaszolására, és általában nem használjuk ki az adott modalitás adta valamennyi lehetőséget, mert az úgy nem lenne hatékony, találomra próbálni diagnosztikai eszközökkel csak úgy valamit megpróbálni eltalálni.
2021. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha már itt tartunk: Remélhetőleg azért a "lássa érsebész", "lássa endokrinológus", stb beutalók mintájára nem jönnek divatba a 'lássa radiológus" típusú beutalók, mert az tényleg teljesíthetetlen lenne, a fentebbiek inkább csak baromi bosszantók, de azért megoldhatók.
2021. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
#3:Akkor így már értem, csak félreértettem. A többi amit írtál teljesen jogos. Nálunk számtalanszor van, hogy valamivel idejön a beteg, de csak konkrétan azt a vizsgálatot lehet elvégezni, arra a kérdésre irányulóan, viszont sokszor a doki a betegnek elfelejti megkérni az összes olyat, amit megbeszéltek, vagy a betegnek menet közben jut eszébe és akkor ez egy újabb kört indít be.
2021. jan. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!