Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha én feliratok gyógyszert a...

Ha én feliratok gyógyszert a háziorvosnál, akkor neki kidobja azonnal hogy bocs de nincs tb-d ? Azaz létezik az hogy bevillog neki a rendszerében hogy nem fizetik utánad a TB-t?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy egyre több helyről kapom azt az infót, hogy persze be vagy jelentve, de mikor elment orvoshoz, ő közölte vele hogy nincs tb-je. Sajnos nincs ügyfélkapum ami után megtudnám nézni. Kormányablakba pedig több hetet kell várni. /hozzáteszem jelen esetben eü okok miatt nem is tudnék elmenni.

Köszi. Nem tippelésre vagyok kíváncsi.



2021. jan. 28. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Mi lenne, ha telefonon megkérdeznéd a háziorvost, mikor amúgy is íratnád föl azt a gyógyszert? Ő biztosan meg tudja mondani.


Amúgy ha támogatott a gyógyszer, tehát nem a teljes árat fizeted, akkor logikus lenne, hogy kiírja neki a gép (vagy ha más nem, a patikusnak).

2021. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Eddig is csináltathattál volna már ügyfélkaput. Oké most épp nem tudsz, csak kifogás az van. Ne legyél maradi, ez a jövő. Most kérj időpontot ha tényleg ennyit kell várni és addigra lehet meggyógyulsz és eltudsz menni. Nagyon hasznos dolog. Ezer minden megnézhető rajta. Máskor is szükség lehet rá. Nagyon régóta van lehetőség ügyfélkapura.
2021. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az orvos azonnal latja hogy nincs TB-d.
2021. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Neten kell ügyfélkaput csinálni és ott látod mennyi hátralékod van. Egyébként az orvosnál a számítógépen látszik hogy vane aktív tbd vagy nincs. Viszont ha esetleg nincs és később normális bejelentett munkahelyed lesz visszamenőleg kifizettetik az összes hátralékot ami ha nem volt fizetve nem kevés tekintve hogy havi majdnem 8000 ft
2021. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Okmányirodában lehet ügyfélkaput csináltatni!!!! Az első, hogy az orvos megnézi a tb jogviszonyodat. Addig nem is kérdez semmit.
2021. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen, azonnal tudni fogja, már a megjelenésed pillanatában az első dolga lesz a tb-d ellenőrzése, ha nincs, már a vizsgálatért is fizetned kell.
2021. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es, nem gondolod hogy a háziorvosoknak, illetve asszisztensüknek nincs más dolga hogy ezzel foglalkozzon? És ez nem rossz szándékkal írtam.

# 2 Mi az hogy kifogás? Eddig nem volt rá szükségem , mint írtam nem vagyok abban a helyzetben h ügyélkaput csináljak.

2021. jan. 28. 15:52
 8/10 A kérdező kommentje:
De úgy tűnik a # 3-as aki megértette a problémám. Ment a zöld. köszi.
2021. jan. 28. 15:53
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi, zárnám is a kérdést. Meg a #6 nak is ment a zöld.

Köszönöm több választ nem kérek.

2021. jan. 28. 15:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Ok :-)
2021. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!