Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az most hogy létezik hogy az...

Az most hogy létezik hogy az igazgató nem fogadja el azt a (testnevelés) alóli igazolást, amit a háziorvosom pszichológiai javaslat alapján írt meg?

Figyelt kérdés

Hónapok óta járok pszichológushoz, kényszerneurózisban szenvedek (pánikbeteg vagyok). A pszichológusom írt egy javaslatot testnevelés alóli felmentésre, amit a háziorvosom elfogadott, és ez alapján írt nekem egy igazolást. Az iskolában az igazgató meg kioktatott, hogy a testnevelés, a sport az alapja mindennek, ami egy feszültséglevezetésként is funkciónál, így gyógyír a pszichés problémámra, és mivel javaslatot vittem nem ambuláns lapot ezért nem hajlandó felmenteni. A pszichológusom ambuláns lapot nem tud nekem adni mert ő nem orvos. Abba is belekötött, hogy a pszichológusom pecsétje szlovák (a határmentén lakik, és Magyarországon is praktizál).


Valaki tud adni tanácsot? Ha egy kórházi, TB-s pszichológiai rendelésre elviszem a pszichológusom részletes javaslatát, akkor ott adhatnak nekem ambuláns lapot?


Köszönöm, üdv 18/f


2014. szept. 25. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérd meg az iskolaorvost, az övét csak elfogadja. Szerintem nincs joga nem elfogadni, írásban kéne beadni a kérvényt, arra írásban köteles válaszolni a jogszabály megjelölésével, akkor talán jobban meggondolja, mit mond. Végső esetben az oktatási ombudsmanhoz is lehet fordulni.
2014. szept. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Írtunk írásbeli kérvényt neki, azzal együtt adtuk be.


De egyébként ezt én nem értem, hogy a szükséges javaslatot elvittem a háziorvosomhoz, aki mérlegelte és úgy döntött hogy felment testnevelés alól, és erről igazolást is adott. Akkor az igazgató mi alapján követel tőlünk bármilyen orvosi papírt? Mert konkrétan olyan gondom van amihez semmi köze.


Köszönöm a válaszodat. Üdv

2014. szept. 25. 17:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy iskola honlapján találtam olyat, hogy csak szakorvosi javaslatot fogadnak el, háziorvosit nem. Szóval neked el kéne menned pszichiátriai szakrendelésre. De mivel támasztotta alá az írásbeli elutasító határozatát az igazgató?
2014. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!