Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ekkora különbségek vannak...

Ekkora különbségek vannak orvosok közt?

Figyelt kérdés
Fogorvosról van szó, mindkettő magán doki, mindkettőnél új voltam, mert az előző orvos elköltözött. Szóval az első azt mondta, ki kell húzni a bölcsesség fogaimat, mindet, de a felsők a sürgősebbek, mert azok már félig szuvasok, de az alsókat is el kell majd távolítani. Halogattam halogattam, majd végül elmentem egy másikhoz, hátha ő azt mondja, be lehet tömni. Láss csodát, szerinte csak egy volt ami lyukas, az is csak épphogy, és simán betömte. Basszus.... Ez komoly?? Már majdnem kihúzattam, teljesen véletlen jutott eszembe, hogy megkérdezzek egy másik orvost is.. Ráadásul az első röntgent se csinált, a másodiknak ez volt az első dolga.. Elmondhatatlanul dühös vagyok az elsőre, pedig egy drágán dolgozó, mások által dicsért orvosról van szó. Hogy tehetett ilyet, hogy majdnem kihúzatott 4 jó fogat..?
2021. jan. 28. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Az orvosok is emberek.

A bölcsességfog meg amúgy is kényes dolog. Én inkább kihúzatnám, mert csak a baj van vele, később begyulladhat, átrendezheti a fogsort.

2021. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én meg annyi rosszat hallottam kihúzott bölcsességfogak utáni szövődményekről, hogy amíg nem muszáj biztos ki nem húzatom. A második orvos azt mondta egyáltalán nem indokolt kihúzni.
2021. jan. 28. 21:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjem is így járt. Pár éve már nem járt fogászaton, elment megnézetni, mi a helyzet a fogaival. Rengeteg durvábbnál durvább problémát felsorolt az orvos, 4-5 fogat ki kell húzni stb, közel 400 ezer lett az ajánlat vége. Elment egy másik orvoshoz, aki 2 fogát betömte és annyi. Amiket az első ki akart húzni, azok kicsit furán nőttek, illetve a mellettük lévő, és ha kihúzná, akkor jobban lenne helye a többinek. A második orvos szerint ha eddig nem okozott problémát, akkor már nem is fog, úgyhogy teljesen felesleges lett volna kihúzni.
2021. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Durva. Szerintem sokan a pénzre mennek. Köszi, mi meg szenvedjünk feleslegesen, mert nekik semmi nem elég? Elképesztő.
2021. jan. 28. 21:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem harom bolcsessegfogam megvan, negyediket muteni kellett, olyan hulyen nott. Van tomott is, teljesen jok, sot, pont jobbak, mint a hatosak voltak, ezert fogszabalyzasnal pont a nyolcasok maradtak, es hatost huztak. Helycsinalashoz.

Egyaltalan nem torvenyszeru, hogy huzni kell. Csak ha nyomna elore a tobbit.

2021. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
39 éves vagyok. Soha semmi bajom nem volt velük, rég kinőttek. Semmi gondot nem okoztak soha, most is 2 perc alatt betömte a másik doki. Úgyhogy az első doki egy segg volt..
2021. jan. 29. 08:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazándiból, hogy melyik orvosnak lett igaza, az nem is most, hanem hosszú távon fog kiderülni, de még akkor sem lesz egyértelmű.

A bölcsfog húzások mögött számtalan ok állhat, melyek között csak az egyik, hogy szuvas-e vagy sem. Gyakran tapasztalható, hogy a páciens egyszerűen nem tudja jól megmosni (itt kihangsúlyozom, hogy mindenki megingathatatlanul meg van róla győződve, hogy mindent jól csinál), és hiába nincs még nagy baj, hogy ne is legyen, inkább a húzást ajánlja. Erre rájön, ha esetleg amúgy sincs funkciója a fognak (nincs szemben lévő párja, így rágásra nem használod), szemlátomást torlódnak a fogak, esetleg tasak alakult ki a mellette lévő fog és közte, amit te egyáltalán nem észlelsz, viszont aminek hosszú távon nem is a bölcsfogad, hanem a hetesed fogja látni kárát. Ez egy szemlélet. A másik szemlélet meg az, amit a 2. fogorvosod csinált, vagyis hogy most semmi gond nincs, hátha nem is lesz, viszont későbbiekben még jó lehet az a fog például egy híd pillérének.


Tudod erre mondják, hogy nem egzakt tudomány. Egy szájsebész biztos a kivételét, egy protetikus viszont a megtartását favorizálná. Ez pontosan ugyanolyan, minthogy a gyulladásos bélbetegségedre a reumatológus szteroid terápiát javasolna, a sebész persze műtene. Mivel mindenki elsősorban a saját szakterülete felől közelíti meg a kérdéskört. Ez nem azt jelenti, hogy vmelyik jobb vagy rosszabb, mindkettőnek van előnye és hátránya. Egyébként pedig a fogorvosok nem húzásokból gazdagodnak meg, tehát anyagilag nem látom, hol érte volna meg az elsőnek a húzás, valószínűbb, hogy neki a fent leírt preventív szemlélete van. De attól még nem egy segg az illető, biztos lehetsz benne, hogy nem akart neked rosszat és elsősorban a szakmai tapasztalata alapján mondta azt, amit. Illetve ugye azt sem tudjuk, hogy a te szádban mi van, ugyanis bmennyire is rosszul esik, a terápiát nem önmagában az adott fogra adott diagnózis határozza meg, hanem a teljes összkép is. Ha valakinek jól láthatóan már elől, jól hozzáférhető helyeken is gondjai vannak a fogaival (szuvasodások, foghiány, fogkő, vastag lepedék, ínygyulladás) ott is előbb fog elhangzani egy húzás lehetősége, mint egy tömésé.

2021. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az első fogorvos egy röntgent se csinált. Semmit, ránézett, és azt mondta, a felső kettő közepesen szuvas. A második röntgennel kezdett, és kiderült, csak az egyik lyukas, az is csak épphogy. Akkor szerinted még mindig rendben van az első ítélete, hogy húzás? Valamint mind a négyet javasolta kihúzni. Az kb 200.000 nála. A másiknál 24.000 volt röntgennel együtt, és nem kell csinálni semmi mást velük. Nos? Harmadrészt szerintem bármikor ki lehet húzni egy fogat, ezer éve ki vannak nőve, tehát nincs gond velük, akkor mért pont most kéne kihúzni? Mért nem akkor, amikor valóban van valami gond velük? Egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy az első fogorvosnak egy kicsit is igaza lehetett... Valamint másnál is jártam már, egyszer sem mondta egyik sem, hogy jobb lenne kihúzni. Akkor a többi 3-4 a hülye, csak az első a mindentudó szerinted? Nem hiszem. Egy pénzéhes gusztustalan nő....
2021. jan. 31. 07:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Itt van a külömbseg a segítőkesz es a penzehes kozt
2021. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyrészről: én nem megvédtem az első orvost, hanem a te leírásod alapján felvázoltam, hogy mi egyéb ok bújhatott még meg a döntése mögött azon kívül, hogy kontár szakember. Nem voltam ott, nem tudhatom, hogy mi miatt döntött úgy, ahogy.

Másrészről: arról nem én tehetek, hogy utólag előállsz plusz információkkal és teszed ezt egy pökhendi, ki ha én nem stílusban, legközelebb írd oda, hogy csak gondolatolvasók válaszoljanak.

Harmadrészről azt is írd oda, hogy te ide most cirkuszolni, meg laikusként egy szakembert ócsárolni jöttél és nem vagy vevő a különvéleményre.

Negyedrészről, mint minden szakmában így igen, fogorvosok között is vannak kontárok. Nem több és nem is kevesebb, mint a tanárok, villanyszerelők, vagy buszsofőrök között.

Ötödrészről: ugyanúgy, ahogy szakember is lehet egy kontár, a páciens is lehet idióta, vagy gondolhatja rosszul, amit gondol és attól még nem lesz igaza, mert feljön egy anonim oldalra és addig addig írogat, amíg nem talál valakit, aki az ő verziója alapján egyetért azzal, hogy igen, ez az orvos valamit rosszul csinált.

Hatodrészről nektek itt gyakorin a röntgen a mániátok, holott a fogászati diagnózisok jó része bizony anélkül is felállítható, maximum röntgennel alátámasztható, de persze mikor egy szakember 4-5 röntgent is készít, mert az az adott szituáció valóban igényel annyit, akkor egyből megy a cirkusz, hogy úristen mekkora sugárdózis.

Hetedrészről: ha 4 db bölcsfog kivétele 200ezer forintba fájt volna, akkor te egy kimondottan drága helyre mentél, mert még pesti körülmények között is sokallom az 50ezer forintot per fog még akkor is, ha valóban mind a 4-et ki kell műteni. És igazából itt látod ebben neked adok igazat, hiszen itt az ékes bizonyíték, hogy nem attól lesz jó egy hely, mert rohadt drága magánrendelő.

És végül: legközelebb, ha ilyen jellegű kérdést írsz ki, legyél szíves és vedd a fáradtságot, és minden szükséges információt írj le, mert nem sok értelmét látom annak, hogy információmorzsákat ideszórva várod, hogy elmondjuk a véleményünket, mert akkor bizony meg van az esély rá, hogy nem feltétlenül a valósággal korreláló választ fogsz kapni, de azt is kihangsúlyozom, hogy továbbra is csak az egyik oldalt hallgattuk meg és még mindig fenntartom azt, hogy majd egy pár év múlva kiderül, hogy kinek lett igaza. Reméljük, hogy nem neki, mivel akkor valóban nem járnál jól, hiába maradt a zsebedben 176 ezer forint, ennek a sokszorosába fog kerülni, ha utólag kisül, hogy mégis csak gondot okoznak azok a bölcsek.

2021. febr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!