Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki le tudja nekem írni a...

Valaki le tudja nekem írni a különböző benzodiazepinek hatása közt a különbséget?

Figyelt kérdés
Alprazolamot,és clonazepamot nem feltétlen kell,azokat "ismerem". Ezekből az alprazolam(frontin) vált be,de mivel érdekel a téma,örülnék,ha valaki le tudná írni,hogy a többi "benzó" miben különbözik az alprazolámtól pl. "érzetre",mennyiben más a hatása. Azon kívül,hogy mindenki máshogy reagál rá,mert ezt mindenki tudja szerintem. Diazepám,midazepám stb... érdekelnének. Nem szándékozom saját szakállamra végigpróbálgatni őket,pont azért kérdem. Frontint meg orvos utasításait betartva receptre szedem,csak egyszerűen érdekel a téma,úgyis sokan foglalkoznak vele itt,Gy.k.-n. Minden normális válaszolónak 1000 hála. Nem bicskanyitogatónak szánom a kérdést,tehát a "ne szedd ezeket a sz#rokat mert megdöglesz" meg a "bezzeg a füvet kéne legalizálni inkább"stb... típusú válaszolók kíméljenek. Puszta kíváncsiság.

2020. szept. 23. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Diazepam, temazepam,medazepam nálam egy kaptafára ment. Kiszárít nagyon de egyből kiüt, más mint az alprazolam. Bár ugye ott is van különbség hogy Xanaxot szedsz vagy egy gyenge esetleg erősebb Frontint, meg talán a Rivotril is alprazolam hatóanyagot tartalmaz (ebben nem vagyok biztos). Nekem a frontin jött be leginkább bár attól függ mire használod.

Nekem arra kell h ne agyaljak,kapcsolja ki az agyam, főleg este, ergo jól alszok. A Frontin elegánsabban éri el ezt az érzetet nálam a diazepam meg inkább kiüt, ajtostol ront a háznak.

2020. szept. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rivotril az clonazepam,nekem nem vált be,kissé részegség érzetet is adott(amivel önmagában nem lenne baj) de mellette azt a "nem jóféle" minden mindegy érzetet is adta,azaz ilyen mérhetetlen ürességet,nem tudtam semmiért lelkesedni,rossz közérzet stb... Frontint szedek,generalizált szorongás,és ezáltali figyelemzavar+ebből kifolyólag magas vérnyomás,néha gyors szívveréses "rohamok" ra,napi 2x 0,5 öset,egyet délután,egyet este. Ez simán lenyugtat,ellazít,normalizálja a vérnyomásom,úgy elvagyok mindennel. Köszi a választ amúgy,megy a zöld😃

Jöhetnek még válaszok,aki gondolja.

2020. szept. 23. 01:40
 3/6 A kérdező kommentje:
Kiegészítésképp annyi,hogy a xanax meg a frontin 100%ban ugyanaz,általános tévhit,hogy a xanax erősebb. A frontin a xanax generikuma,azaz licensz alapján gyártják,még a segédanyagok is ugyanazok benne. Csak a frontin magyar. Különbség csak a xanax SR nél van,ott is csak a segédanyagok,meg nagyobb,keményebb a tabi,hogy lassabban szívódjon fel,mert az SR a nyújtott felszívódású változat,ilyen csak xanaxból van. Amúgy csak a mg-től függ,melyik az erősebb,ugyanúgy alprazolam. Xanaxból van 2mg is. De az meg annyi mint 2x1mg frontin,úgyhogy full u.a.
2020. szept. 23. 01:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsit off, kérdező.

De nekem a Frontin nem vált be, én 0.5-ös Xanaxot szedek, olyan leosztásban, hogy reggel 1, délben 1, este 2.

Egyszer nem volt a kórházban csak Frontin, adtak ezt a nyújtott hatású Xanaxot, de annyira nem bírtam, hogy telefonálnom kellett, hogy hozzák be otthonról a sajátom.Álmomban nem jutott volna eszembe, hogy egy kórházban ne legyen gyógyszer. Azóta akármi van, mindenhova viszem a saját gyógyszereim, aztán vagy kell vagy nem.

2020. szept. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A nyújtott xanaxot nem bírtad,vagy a frontint?

Mert jelenlegi tudásom szerint teljesen ugyanaz a 2. De érdekel a dolog,elhiszem ha más volt. Frontinból nincs SR,így az gyorsabban üt. Mondjuk sokmindentől függ a pillanatnyi hatás,pl.mennyit ettem előtte,mit,stb.. Mert ugyanaz a 0.5 valamikor egész érezhetően "fejbecsap" (ha keveset eszek előtte pl.)valamikor meg szinte alig érzem,és szép lassan megjön. Még egy érdekesség,engem a terápiás adag nem nagyon üt már meg,hanem pont jó,de életemben kb.2x próbáltam,hogy jobban szorongtam,és a szokásos 0.5 re rádobtam még egy felet,ami sz#ros 0,25 mg,és az úgy megrakott,mintha a szokott adag 3x-át vettem volna be. Ennyit számít,hogy úgy szedjem ahogy "kell" xDD

2020. szept. 23. 04:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem írtam egyértelműen.

Szóval a nem volt nekik 05-ös Xanax, ahelyett akartak Frontint adni. Mondtam, hogy az nekem nem jó, hiába mondják, hogy ugyanaz, émelygek tőle. Akkor adták a nyújtott hatású Xanaxot, ami megint csak nem volt jó, mert szédültem tőle.

Nem csak a Xanax-szal vagyok így, hanem ópiát tartalmú fájdalomcsillapítót is szedek, nevezetesen Tramadolt. Ennek a származéka a Ralgen és a Contramal. Egy időben nem lehetett Tramadolt kapni itt egyik patikában sem, esküdözött a körzeti, hogy a Ralgen ugyanaz,mint a Tramadol. Jó, akkor írja fel azt..., de egy idő múlva olyan személyiségváltozásom lett tőle, hogy elkezdtem kötözködni ok nélkül. Akkor szóltam, hogy ez nagyon nem ugyanaz, mint a Tramadol. Ekkor kaptam Contramalt, azzal semmi baj nem volt, de most, hogy megint van Tramadol újra ezt szedem, mert ez valahogy jobban csillapítja a fájdalmat.

Nekem nem kell, hogy "fejbecsapjon" a Xanax, mert eredetileg az állandó fejfájásomra kaptam, és két hét szedés után meg is szüntette a fejfájásom. Ugye elvileg a Xanax feszkóoldó.

2020. szept. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!