Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akné és hüvelygyulladás:...

Akné és hüvelygyulladás: érdemes endokrinológushoz fordulni?

Figyelt kérdés
Aknéval lassan 10 éve szenvedek. Cukormentes, tejmentes, gluténban szegény és vitaminokban/tápértékben gazdag a táplálkozásom már vagy egy éve. Voltam vegán is. Tudatos bőrápoló vagyok+kozmetikus, sok mindent próbáltam már, a lényeg hogy semmi sem segít, és eléggé a ciklusomhoz köthetőek a cisztás aknéim. Bőrgyógyász csak a fogamzásgátló mellett ír fel isotretionint, de én már 3 féle fog.gàtlót szedtem, és mindhàromnak borzalmas mellékhatásai voltak, ezért nem szeretném megint elkezdeni. Szintén a fogamzásgátlóhoz köthető panasz, hogy lassan egy éve abbahagytam, de még mindig gond van a szex-szel, gyakran égető fájdalmat érzek közben, 2 nődokinál is voltam, nem találtak semmit, bármit amit felírtak, nem segített (többször is visszamentem hozzájuk). Ezért gondolkozom, hogy ezzel a két problémával érdemes-e endokrinologushoz fordulnom, ők tudnak-e majd ezekben segíteni? És ki is tudnak kezelni belőle? Kérem, aki tapasztalt ebben segítsen!

2021. febr. 5. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Oké, de mi a helyzet az isotretioninnal? A felsoroltak közül ez az egyetlen valóban hatásos gyógyszer, te pedig erről nem is mondtál semmit.
2021. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel nem eshetek teherbe iso mellett, az orvosok kötelezik, hogy szedjek mellette fogamzásgátlót. Mint mondtam, eddig 3-nak is esélyt adtam, pár levél után jöttek a mellékhatások, amit nem kívánok senkinek. Hiába mondtam nekik, hogy figyelek a védekezésre, de semmiképp nem akarom a fogamzásgátlót, nem hajlandóak felírni nekem az iso-t :( Legalábbis sok orvoshoz betelefonáltam, hogy felírják-e anélkül, de nem... hazudni meg nem akarok
2021. febr. 5. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Felírják, ha azt mondod, hogy nem élsz aktív szexuális életet. Egyébként meg ha fel is írják, nem kell beszedned.
2021. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Őszintén meg sem fordult a fejemben, mert hát nem szeretek kamuzni, de lehet majd megpróbálom. Csak remélem nem kémkednek majd utánam a közösségi médián, ahova posztolom már lassan 5 éve a szerelmemmel a képeimet :D Köszönöm. Ettől függetlenül még várom a választ valakitől az endokrinologussal kapcsolatban, hogy van-e valami tapasztalat :)
2021. febr. 5. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!