Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdòszűrés sztk-ban ingyenes?...

Tüdòszűrés sztk-ban ingyenes? Kimutat mindent szerintetek?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, jó pár éve nem voltam tüdőszűrésen, és mivel dohányzom ugy érzem itt az ideje.

Sztk-ba ingyenes? Nagyon kezdetleges dolgokat is kimutat? Eredményt egyből kapok, vagy később kell érte menni, esetleg kiküldik? Nem emlékszem már. Köszi


2021. febr. 8. 12:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2000-4000 ft Miskolcon, 1 hétre jön meg rá az eredmény
2021. febr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Nagyon jò, hogy az egészségedre gondolsz! Ugy tudom nem kell érte extra fizetni! Adak majd egy idôpontot, hogy mikor kell a leletért menni, utànna orvosnak krll véleményeznie!
2021. febr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindent nem latnak, nem feltetlenul mutatja meg egy ilyen szurovizsgalat a dohanyzas hatasat. Tehat az ne nyugtasson meg, ha most nem talalnak semmit, csak az a biztos, ha le tudsz szokni.
2021. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, de csak 40 év felett ingyenes, úgy rémlik. Az eredmény 1-2 nap múlva szokott meglenni.
2021. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A tüdőszűrés egy mellkas röntgen, ami jóformán csak a TBC-re utaló elváltozások és nagyobb méretű gócos elváltozásokat, esetleg emphysemára utaló elváltozásokat mutat ki. A dohányzás kapcsán gondolom itt a különböző daganatok merülnek fel. Sajnos ezeket egy mellkasröntgennel nem lehet korai stádiumban kimutatni. Ha látszik a röntgenen, akkor a legtöbb esetben már késő.
2021. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Utolsó! Akkor mivel lehetne kimutatni előbb, ha lenne már valami bajom a dohányzás miatt?
2021. febr. 8. 14:26
 7/19 anonim ***** válasza:
CT-n látszódnak egészen kis elváltozások is, de azt szűrővizsgálatként nem alkalmazzák. Ahhoz kell valamilyen gyanú.
2021. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Csak akkor ingyenes, ha orvos utal be. Amúgy nálunk 1700Ft (Nyíregyháza).
2021. febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát ez tök király. És ha én tudni akarom gyanú nélkül is?

Gondolom magánba, jó pénzért csinálnak Ct-t "gyanú nélkül" is?

2021. febr. 8. 14:33
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen csinálnak, de ennyi idősen nem érdemes, hiszen még igen kicsi a valószínűsége bármilyen elváltozásnak pár év dohányzás után. Egy CT-n viszont a sugárterhelés kb. 100-200-szorosa egy mellkasröntgenének, így nem éri meg CT-vel szűrni.
2021. febr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!