Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A házastársam súlyos ízületi...

A házastársam súlyos ízületi gyulladással él és volt gerincsérvje is, amit megoperáltak. És egy balesete kartöréssel. Van esélye a leszázalékoltságra?És hány százalékra, mi a menete?

Figyelt kérdés

2021. febr. 9. 11:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező ezt így ennyi alapján nem lehet megmondani, egy rheumatoid arthritis pl. lehet önmagában is elég egy leszázalékoláshoz, súlyosságától függően. Szerintem érdemes lenne megpróbálni. A dolog menete úgy néz ki, hogy el kell menni a háziorvosotokhoz, aki ír egy "beutalót" ez jelen esetben egy négy oldalas speciális nyomtatvány kitöltését jelenti, és ezt kell nektek benyújtani gyakorlatilag a kormányhivatalban. A leszázalékolás előtt fontos, hogy lehetőleg minden létező betegségéről az illetőnek legyen releváns papír, tehát az izületi gyulladást lássa rheumatológus stb. hogy legyen mi alapján megírni a beutalót. Elméletileg az illetékes megyei rehabilitációs szakigazgatási szerv behívhatja a beteget vizsgálatra is a beadás után, de ettől el is tekinthet.


Összességében azt tudom tanácsolni, hogy első körben mindenképpen a háziorvosotokhoz menjetek el és az ő segítségét kérjétek. Ó és még egy megjegyzés, én is háziorvos vagyok, a beutaló megírására én egy hetet szoktam kérni, légyszi ti se sürgessétek majd vele a kollégát. :-D

2021. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!