Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felvegyem-e a COVID vakcinát,...

Felvegyem-e a COVID vakcinát, ha nem tudok róla, hogy átestem-e már a fertőzésen?

Figyelt kérdés

Ha átestem a fertőzésen, akkor a szervezetem elvileg termel még antitesteket.


A kérdésem az lenne, hogy úgy is felvegyem-e, hogy nem tudok róla? Nem voltam még antitest teszten, de ha a kérdésemben van ráció, akkor elmegyek rá addig, míg az oltásra behívnak. 32 vagyok és egészséges.


Ha átestem a fertőzésen, elvileg védett vagyok, így másé lehetne az Én oltóanyagom.


KONTEÓSOK LEGYENEK SZÍVESEK KÍMÉLJENEK MEG! SZAKMAILAG HITELES SZEMÉLYEK VÁLASZÁRA VAGYOK CSAK KÍVÁNCSI!



2021. febr. 11. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Mi az, hogy felvenni a vakcinát? Miért, elejtetted?
2021. febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
27%

úgy iq 70 felett az ember tisztában van a járvány igazi természetével, és a védőoltásokkal is. Szóval beoltatod magad, és nincs gond.


Szóval IQ 70 felett határozottan IGEN a válasz. Kérlek a jövöben - ha a választ nem érted, beszélgess alább a debilekkel.

2021. febr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ez most egy értékes hozzászólás volt, pont erre vagyok kíváncsi. :)


Igyál egy kávét.

2021. febr. 11. 13:49
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Intézz egy antitest-tesztet, majd kiderül, hogy átestél-e.
2021. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2-es válaszoló


Január elején regisztráltam az oltásra, ezért érdekel a téma.

2021. febr. 11. 13:50
 6/15 A kérdező kommentje:

Elvileg vissza lehet fertőződni, úgyhogy inkább felveszem az oltást.


Forrás: [link]

2021. febr. 11. 13:55
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Mire neked egeszseges 32 evesen lesz oltas, addigra ez a dilemma nem lesz fontos (hacsak nem az egeszsegugyben dolgozol, vagy mas szemptonbol prioritasod van - akkor sem kerdes). (Illetve mire rad kerul a sor, valoszinuleg a termeszetes vedettseged is elmulik mar).
2021. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos életkorodból adódóan még nagyon sokára fogsz sorra kerülni, ha nem olyan munkakörben dolgozol, ahol előnyben részesülhetsz. Remélhetőleg addigra lesz erre vonatkozó gyakorlat és nem kell külön fizetni az antitest-tesztért, ha szükséges. Illetve jelenleg úgy néz ki, hogy a fertőzés nem nyújt hosszútávú védettséget. Tehát, mire sorra kerülsz valószínűleg eltelik annyi idő, hogy nem fog számítani már az esetleges korábbi fertőzés a védettség szempontjából, így indokolt lesz az oltás.

Ha korábban van lehetőséged hozzájutni a vakcinához, akkor természetesen érdemes lehet beadatni, hiszen a jelenlegi tudásunk alapján nem szól ellene semmi a fertőzésen átesetteknél sem. Kivéve természetesen az egyéb kontraindikációkat.

Az oltás előtt az esetleges későbbi COVID-szövődmények szempontjából lehet érdemes antitest-teszttel meggyőződni a korábbi fertőzöttségről. (Jelenleg hosszútávú COVID-szövődményekről nincsenek még információink természetesen.)

2021. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

8-as vagyok

Ha az számít én beoltattam magam úgy, hogy nem voltam igazoltan fertőzött és arról sem volt információm, hogy átestem-e korábban a fertőzésen.

2021. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8-as


Köszi! Akkor kivárom a sorom és beoltatom magam.

2021. febr. 11. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!