Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 68 éves vagyok hivatásos...

68 éves vagyok hivatásos jogosítványom van A,B,C,D,E kategóriákra, két évvel ezelőtt a házi orvosom hosszabbította meg jogosítványomat. Most elutasította, azzal hogy házi orvos a II. csoportú jogosítványt nem hosszabbíthatja meg. Miért nem?

Figyelt kérdés
2021. febr. 11. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig igen.

Nem lehet, hogy valamilyen szakorvosi vélemény is kell?

2021. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is üzemorvos! Nem azért mert nem tudnánk megcsinálni hanem azért, mert a francnak van kedve vállalni a felelősséget a nyerges vontatót vezető nyugdíjasok után.
2021. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Üzemorvosnál, és háziorvosnál is ugyanaz a vizsgálat.

"hanem azért, mert a francnak van kedve vállalni a felelősséget a nyerges vontatót vezető nyugdíjasok után."

Ez meg nettó baromság. Attól, hogy valaki idős, még lehet aktív.

Ha valaki alkalmas, akkor a háziorvosnál is alkalmas, ha nem, akkor pedig az üzemorvosnál sem.

2021. febr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Öregségi nyugdíjaként testőrként dolgozom, talán a többszereséért mint egy nyergesvontató gépkocsivezetője. Testőrként semmilyen gépkocsit nem vezethetek amikor dolgozom. De semmilyen egyéb kiegészítő vizsgákkal sem rendelkezem, mit Pl. a GKI, vagy PÁV vizsgákkal.Az más hogy a személygépkocsimat vezetem. Szerintem a háziorvosom valamiért neheztel rám, amit különböző eljárásaiban ki is mutatja. Lehet e háziorvost váltani Magyarországon még?
2021. febr. 11. 20:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha nem lennének nyugdíjas gépkocsivezetők, autóbusz vezetők, bizony nagy-nagy gondba lennének azok a munkáltatók. Rengetegen dolgoznak nyugdíjasként gépkocsivezetőként már akik rendelkeznek a PÁV és a GKI vizsgákkal.
2021. febr. 11. 20:56
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha valaki alkalmas, akkor a háziorvosnál is alkalmas, ha nem, akkor pedig az üzemorvosnál sem."


Az orvoslás nem egzakt tudomány hiába is akarjuk annak beállítani. 68 évesen senkinek nem kellene D meg E jogsijának lennie. Sajnos ezt jelenleg nem korlátozza a törvény. Mivel mint kiderült, a kérdező nem sofőrként dolgozik így tényleg bunkóság az üzemorvosra lőcsölni a feladatot. Én szimplán megmérném a kérdező vérnyomását (itt a tipikusan dokttóóóór úrrr nekem semmmi bajom illetők általában buknak is), kérnék egy labort, elküldeném kardiológushoz, meg kérnék egy pályaalkalmassági vizsgálatot is, ez természetesen a labor kivételével mind fizetős. Ha mindet átugorja akkor valóban alkalmas, egyebekben mehet másodfokra.

2021. febr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!